| miruna013 a întrebat:

Cum mi-as putea convinge parintii sa luam un caine in apartament(tata e de acord, dar pe mama nu o pot conginge nici cum), imi doresc un caine de cand eram mica...si nu cred ca mai am rabdare 5 ani pana la facultate ca sa imi iau unul...cine imi poate da niste sfaturi?sad

Răspuns Câştigător
| Ysha a răspuns:

Pai uite cum am facut eu: am scris scrisori si le-am introdus ori in geanta in aspirator in frigider in locurile unde stiu ca umbla ea mai des am fos foarte cuminte le-am promis ca o sa am grija de el ca o sa curat dupa el si am mai scris si o scrisoare in care le-am spus ca eu nu am prea multi prieteni si nu am cu cine iesi afara iar daca as avea un catel m-ar ajuta foarte mult dar am scris lucrurile astea cu suflet si cred ca i-a atins.si uite ca azi am un bichonel havanez big grin sper ca te-am ajutat :*

4 răspunsuri:
| miruna013 explică:

Ruxy exact asta fac in fiecare zilaughing)si nu merge...imi trebuie altceva...mai "profund"laughing)

| bogdy_7709 a răspuns:

Metoda mea nu e foarte buna dar la mine a tinut eu cu tata vroiam beagle si mama nunu nu cum sunt mamele iar eu amstans fiecare ban de la scoala de la bunici... vorbisem cu un baiat care avea de 3 luni cerea 6 mil l-am luat tata stia iar mama nu m-a certat mama dar cand a vazut ce happyhappy si fericit e a zis ca tu da.te bine pe langa unu dintre parinti succes:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu il aduceam direct in casa si gata laughing

| Ruxy_3928 a răspuns:

Ii spui mamaie tale asa : mamiibatting eyelashes promit ca daca face mizerie o sa curatz si nu o sa te deranjeze niciodata o sa-l dresez si o sa fie cuminte ai sa vezi iti promit :* si daca o sa te deranjeze il dam afara [ cica laughing ] dar nu o sa te deranjeze promit :X te looooggbatting eyelashes si daca nu merge... te dai suparata si iti pui poze cu catzei pe desktop si te uiti la poze cu catzei si zici ma duc afara sa ma plimb cu cainele lu alexandra de ex laughing si at poate merge big grin succes :X:*