| gabytzzaLOVE a întrebat:

Cum pot afla ce rasa este pisica mea. va rog fara comentarii rautacioase dar nu stiu deoarece o am de un an si nu stiu a cui este a venit la mine in curte si am hranit-o si de atunci sta la mine. in momentul de fata are 3 pui foarte draguti
descriere: este inalta si are coada stufoasa fiind de culoarea alb cu pete galbene si gri este destul de pufoasa pe corp cam aproximativ ca si o pisica normala si are niste mustati lungi
help please@! dau funda@!

9 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Daca are coada stufoasa poate fi norvegiana de padure sau poate fi un metis de angora turceasca sau birmaneza.
Cel mai bine ar fi sa-i faci o poza si o incarci pe un site apoi sa pui linkul aici, asa ar fi mai usor de recunoscut in caz ca e de rasa sau seamana cu vreuna.

| stlucian a răspuns:

Cel mai sigur e europeana.(maidaneza)
Sa stii ca si eu am un motan alb cu doua pete negre pe cap si pe spate(4) gasit in parc cand era mai mic decat o telecomanda TV si nu las da pe unul de rasa acum(are aproape 3 ani)cand s-a obisnuit cu conditiila de trai LA BLOC.
Pisicile sunt foarte independente fata de caini si de aceea au o personalitate dezvoltata acaparand-u-si efectiv stapanul (asa cum face si al mei). Bineinteles ca are carnet de sanatate (dupa un an l-am facut eunuc)cu vaccinurile la zi.Dar prin comparatie vezi aici:
http://www.animale.ro/pisici

| fuzzer a răspuns:

Din cate ai descris tu pisica respectiva e posibil sa fie "pisica birmaneza", uite, iti dau si un site sa te uiti la imagini, ca sa te convingi si singur/a.
http://www.google.ro/......tp?/imgres

| ClassyAsFuck a răspuns:

Pitic rusesk tongue

| Miranda27 a răspuns:

Poate fi norvegiana de padure sau maidaneza, dar cel mai bine ar stii sa-ti raspunda un medic veterinar, sau daca o gasesti, cumpara-ti cartea : "GHID COMPLET ALL, Cunoasterea, recunoasterea si cresterea celor mai cunoscute rase de pisici din lume, PISICI". Sau sa postezi o poza, daca ai... happy

Răspuns utilizator avertizat
| gabytzzaLOVE explică:

Este un fel de braziliana cu par scurt la corp si angora turceasca la coada este alba cu pete galbene si gri

| gabytzzaLOVE explică:

>http://goo.gl/qhZN6 seamana cu aceasta numai ca are petele galben mai deschis si in loc de negru este gri si are coada putin mai stufoasa

| gabytzzaLOVE explică:

Stati am gresit imaginea