| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot mânca animalele hrană expirata și să nu pateasca nimic?
Poate, pentru cei care stau la casa/curte, aveți și voi pisici care dau târcoale pe acolo, mai ales noaptea și le aruncați mâncarea care expira.

Cum de o pot mânca ele și să nu se îmbolnăvească?

Răspuns Câştigător
| Smmo a răspuns:

Au enzime diferite, corpul unor animale poate prelucra niste substante pe care corpul omului nu le poate prelucra. Unele animale se hranesc chiar cu lesuri: hienele, lupii. Insa in privinta faptului ca nu se imbolnavesc... nu e chiar asa. Se imbolnavesc si cele domestice si cele salbatice daca mananca chestii care nu sunt bune sau alte animale bolnave.
Pisicile sunt foarte nazuroase, nu prea mananca stricat. Expirat da, daca pare a fi inca in buna stare, dar daca le miroase a acru sau stricat se uita la tine chioras si isi scutura si labele asa, in scarba.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ele sunt animale sălbatice domesticite. Când erau prin păduri, crezi că mâncarea lor era expirată și ne expirată? Era mâncare, iar mâncarea însemna viață. Așa că au alt stromac ca noi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Si oamenii pot manca mancare expirata, fara sa pateasca nimic.
Multe produse sunt bune si o perioada dupa data expirarii. Aceasta data este de fapt o garantie.

| ReddY25 a răspuns:

Au stomac de fier big grin

| MotoBlitz a răspuns:

Acidul lor din stomac este mult mai puternic, același lucru și cu sistemul lor imunitar care ucide și combate cu peste 40% mai mulți microbi decât corpul uman.