| OreoLover45 a întrebat:

Cum pot sa-i fac baie unui hamster pitic?

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Hamsterii nu se spala, sunt animale care au grija singuri de igiena lor. Pielea lor e prea sensibila pentru a fi spalata cu sampon fie si sampon special pentru animale, plus ca poate racii foarte repede.

| Kriss96 a răspuns:

Nu se face baie hamsterilor! Daca intrai pe google ai fi gasit imediat. Nu te lua dupa videoclipurile infantile de pe youtube unde isi chinuie unii hamsterii. Hamsterii isi curata singuri blanita in nisip special. Te duci la petshop, cumperi nisip si il pui in ceva ca sa aiba ca o ''cadita''. E chiar amuzant cum se tavaleste in nisipul ala.