| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac o voliera pentru perusi, sunetimi masurile pentru cam doua trei perechi, va rog.
Dau findita promit

2 răspunsuri:
| Iosif9977 a răspuns:

ar fi recomndat sa fie facuta din fier dar se poate si din lemn dar asigura-te ca leturile sunt facute din lemn de pomi fructiferi si nu din lemn de copaci pentru ca sunt TOXICI PT PAPAGALI! lemnul de pomi fructiferi este vitamina! daca vrei sa se imperecheze si sa faca oua ar trebui sa fie de macar de 180cm latime si 120 lungime si latime!

| razvilol a răspuns:

Pai 1, 5m lungimea si latimea 1m si inatlimea 1, 5m structura o poti face din lemn si plasa de pe deasupra poti pune plasa de rabitz. o sa iti iasa fain uite un link vei vedea poze cu voliera mea ----->https://www.facebook.com/....../photo.php