| Anyta2000 a întrebat:

Cum sa imi conving parintii sa imi ia un Bichon Bolognese? O sa incerc toate ideile voastre, pentru ca imi dorec prea mult un caine. Dau FUNDA si VOTURI.

Răspuns Câştigător
| NoNameJunior a răspuns:

Buna! spune-le ca ti-l doresti foarte foarte mult, ca o sa il inveti sa nu faca prostii, arata-le poze si informatii despre el si spune-le ca o sa faci tot ce vor ei daca ti-l cumpara. Sper sa mearga! Succes!

6 răspunsuri:
| Beatrix_7229 a răspuns:

Salut.In primul rand intreabai daca iti cumpara daca zice da atuni TE SCHIMBI, Adica:faci curat in casa, speli vasele etc...Si seara iar ii intrebi: Tayi, mami imi luati un bichonpuppy dog eyes va rog!

Sper ca te-am ajutat
BAFTA XD

| xt9000 a răspuns:

Zile ca daca iti iau nu mai ceri nimica timp de un an.in afara de alocatie

| Amii_8530 a răspuns:

Pai :
1: Trebuie sa fii cat mai convingatoarewinking
2: Le spui ca o sa ai tu grija de el big grin [il speli, ii dai de mancare, il ingrijesti. bla bla bla ]
3: Le arati niste poze cu el cat mai dragute si cat mai multe laughing
4: Si`n incheiere le spui ca o sa-l iubesti multt si ca n`o sa-i deranjeze deloc. [pe parintii tai]
La mine asa merge happy Succes love struck

| ema1ih a răspuns:

Spune-le ca iti doresti foarte mult un caine, ca o sa-l ingrijesti tu, o sa ai grija de el...

| AngelykaMaryn a răspuns:

Zi-le ca nu o sa mai vrei bani de iesit in oras sau cadouri de ziua ta si Craciun in urmatorii doi ani laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este inutil sa incercam ceva ce oricum este in zadar de vreme ce nu stim restul povestii tale.
Un astfel de caine nu este o jucarie de plus, daca ai tai nu vor este pentru ca stiu ca nu ai timp de a avea grije de el, un astfel de animal necesita ingrijire, timp, rabdare, are nevoie de plimbare dimineata si seara in aer curat ci nu doar la mall cu prietenele timp in care sa-l plimbe toate dintr-o mana-n alta riscand sa fie jigarit.
Din experienta iti spun ca pretul unui astfel de caine din familie pura costa minim 200 euro, restul care-i vand cu sume mai micii de circa 100 euro, 600 lei ai banuiesc ca au astfel de caini dar din rase amestecate.
De asemenea si hrana este scumpa, ai tai nu stiu daca-si permit nici achizitionarea acestui animal dar nici hrana care zi de zi costa niste bani, cheltuieli pe vaccinuri, consultarea obligatorie la medicul veterinar.