| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-mi dezvat cainele de a se mai urca la noi in pat fara a-l bate?

4 răspunsuri:
| maryana5 a răspuns:

Cumparai o catelusa rolling on the floor

| Dj Boalca a răspuns:

Pei cumpara-i un coshuletz unde sa doarma...

| adyth a răspuns:

Toti cainii mei care i'am avut pana acum au fost invatati cu un lucrusor al lor. spre exemplu eu le'am dat cate o paturica pulover sau jacheta pe care sa doarma...si chiar daca stateau in pat, i'am invelit sau le'am pus'o dedesubt. apoi in timp cand le'am dat'o jos au avut tendinta sa se duca dupa ea. pana cand s'au obisnuit sa stea la locul lor. oricum. daca ii repeti unui caine ca nu e voie si il tot dai jos se satura pana la urma sa tot incerce tongue

| Marii a răspuns:

Cand il vezi ca se urca spune-i sa plece ca nu este bine ce face. Eu pe al meu l-am convins repede, sper sa ai acelasi noroc.