| Sacurasik a întrebat:

Cum sa stiu daca papagalul meu e fata sau baiat spunetem plizzzzz

8 răspunsuri:
| aia a răspuns:

De la nari daca le are albastru inchis e baiat daca le are albastru deschis e fata

| push2gl a răspuns:

Unul dintre indicatorii cei mai siguri este zona carnoasa de deasupra ciocului (practic, "nasul"), care este colorata in albastru intens la masculul adult si in beige ciocolatiu la femela.

| Pufoshenia a răspuns:

Daca nasucul papagalului tau are culoare albastru sau alte culori mai inchise inseamna ca este baiat. Daca are nasucul alb sau alte culori deschise inseamna ca e fata.

| SmoKeM a răspuns:

Poti sal deoseb esti daca este fata sau baiat dupa eoc daca il are roz este fata daca il are albastru inchis e baiat funda?

| ffffaraetsadt a răspuns:

Daca esti fata il pui pe fundul tau si daca-i place atunci e baiat daca nu i place e fata

| daliutza11 a răspuns:

Daca ai un pui si narile sunt roz este baiat iar daca este alb atunci e fata. daca ai un adult atunci nasul este albastru la masculi si maro la femele