| BOOBZen a întrebat:

Cum se comporta un bichon maltez? Este greu de ingrijit? Este usor de dresat?
Cat mai multe argumente.

2 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Se comporta ca un orice alt caine!
Bineinteles ca este greu de ingrijit toti caini sunt greu de ingrijit ca doar nu sunt papusi ca sa-i poti muta unde vrei. Caini sunt inteligenti(daca sti sa-i dresezi/educi).
Trebuie sa ai antrenament cu ei ca cu un orice catel. Pentru mai multe informati poti cauta pe internet si vei gasi!

| Eduardx_1313 a răspuns:

Eu am avut unul au o personalitate mare, adica nuface tot cei zici tu. eu am avut o catea, era cuminte de tot, tacea...in fine dar la mancare neee, dac te apropiai de mancarei ei te maraia doar, si daca vroiai so ia avea tendinta sa te muste, dar no facea ca ma cunostea au o perosnalitate mare, de dresat nu stiu. ca eu nu am apucat so dresez, am luat-o de pui si la 6 luni o fugit in stada si BUUUFFFMMMMM tandari.