| alexdinamo a întrebat:

Cum se numeste optiunea de pe facebook cu afla cine iti intra pe pagina ta de facebook

Răspuns Câştigător
| KenTzuLeTz a răspuns:

Pe principiul "oamenii este TARE curiosi", tot mai multi vor sa vada de cine sunt urmariti pe facebook
Exista zeci de aplicatii, de genul "profile visitors", dar imi pare rau sa va dau vestea proasta, NICIUNA nu e reala. Asa ca, va rog, nu mai instalati toate tampeniile... pentru ca apoi va mirati de ce aveti virusi.
Nu exista, asadar, nicio aplicatie 100% concludenta si nici nu cred ca va fi prea curand.
Exista totusi doua modalitati prin care ne putem da seama cam cine a "socializat" cu noi. Fara ca noi sa stim uneori happy
Facebook-ul este o retea, iar ca orice retea se bazeaza pe... legaturi! Legaturile se bazeaza pe... istorie! Dupa cum ati observat cand cautati o pagina/persoana cu care socializati mai des, va apare ca fiind prima (sau a doua) optiune! Asta pentru ca facebook-ul a facut conexiunea intre voi si "te ajuta" sa o gasesti mai repede.
Pe acelasi principiu, puteti vedea cine v-a si "urmarit"!
Urmatoarele smecherii le-am aflat si eu acum ceva vreme, de pe net. Pana acum a fost un secret bine pastrat, insa am zis sa impartasesc aceste lucruri cu voi. Chiar daca asta inseamna ca cei care ma "urmaresc" vor afla ca stiu, dar si cei pe care ii "urmaresc" vor afla. Eh, trebuie si sacrificii! happy

Dar, mai putine vorbe, mai multe... poze.

1. Ca sa vedeti ce PRIETENI (din lista) au socializat cu voi (cu sau fara sa stiti voi) nu trebuie decat sa aruncati un ochi pe... profilul vostru. happy Acolo in stanga aveti "top 10" friends. Dupa cum ati observat ei se tot schimba, insa ei sunt cei care v-au dat in ultimul timp un like/un comment/un share sau pur si simplu s-au pus la punct cu ultimele postari ale tale happy