| anonim_4396 a întrebat:

Cum ştiu dacă pisica mea are pui? Are burtica mare şi a devenit destul de sensibilă în ultima vreme...

9 răspunsuri:
| LaughOutLoud a răspuns:

Pai daca mai ai si un motan sau pisica umbla pe afara cred ca o sa aiba puisori.Mai este totusi un lucru pe care ar trebui sa il stii. Iarna pisicile se ingrasa ca sa le fie cald. Daca e asa atunci cand se incalzeste afara pisica o sa slabeasca. Daca nu cam intr-o luna si jumatate o sa ai pisoiasismugD

| DianaDidi95 a răspuns:

Cel mai bine sa o duci la veterinarul la careobisnuiesti sa mergi cu ea, sau la unul din apropiere! ai grija de ea. >big grin

| PisicutzaCenusie a răspuns:

Daca miorlaie cand o atingi pe burtica inseamna ca v-a deveni mamicahappy dar daca te zgarie cand o iei in brate inseamna ca trebuie sa consulti veterinarul urgent poate are puii decedati in burta!

| MrAnonymus a răspuns:

Perioada de gestatie la pisici dureaza aproape noua saptamani, dar in timpul primei jumatati se pot observa primele semne ale sarcinii. Ii creste pofta de mancare, devine mai dragastoasa, mai precauta, vaneaza si se odihneste mai mult.
Sub influenta progesteronului, hormonul feminin, si cu o permanenta crestere in greutate, pisica devine mai calma, reduce gradual nivelul de activitate si se odihneste mai mult. Daca crezi ca pisica ar putea fi gestanta, in primul rand verifica-i mameloanele. Acestea devin mult mai proeminente si mai roz dupa trei saptamani de gestatie. De la patru la cinci saptamani de la conceptie, veterinarul va simti umflaturi cat mingea de golf in abdomenul felinei.
Funda?

| BiancaAlecsandra a răspuns:

Palpezo incet pe burta si daca simti ceva mai tare inseamna ca va avea pui

| Soryns a răspuns:

Du-o la veterinar

| Keety a răspuns:

Poti sa o duci la veterinar si iti spune doctorul ce are(poate avea vreo boala ceva) dar daca mai astepti putin si daca o sa aiba puii fi sigur ca a devenit mamica =]]

| Keety a răspuns:

Aaa inca ceva daca se tot ascunde prin locuri ciudate de prin casa inseamna ca, cauta un loc in care sa fete

| DeeaDem a răspuns:

Mai intai vezi daca are chef de joaca tongue iar daca nu inseamna k trebuie sa fete