| anonim_4396 a întrebat:

Cum vi se pare hobby-ul de a colectiona timbre?

14 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

L-am avut si eu in copilarie. Mi se parea ceva foarte interesant... Eu si tatal meu cumparam timbre in plicuri speciale, colite sau faceam schimb (a duplicatelor) cu alti copii.
Am suferit cand fratele meu a dat clasoarele mele la schimb pe jucariile altor copii... Aveam o colectie frumoasa deja, cateva clasoare.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Mi se pare un hobby frumos si interesant mai ales dupa ce colectionezi peste 50 de timbrebig grin Am intalnit multe persoane care colectioneaza timbre.happy

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Este bine sa ai un ''hobby''...idea cu timbrele este excelenta.Este un lucru interesant.

| inna a răspuns:

Super interesant. Go on.winking

| alexa a răspuns:

Nu mi se pare ciudat sau interesant...fiecare colectioneaza ceea ce ii place, nu?

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Atata timp cat ai o activitate care sa te destinda, e ok.

| Paula a răspuns:

Are si sora mea o colectie day dreaming doua carti smug
am colectionat si eu servetzele not worthy chiar intr-o zi m-am uitat la ele. Acuma colectionez nervi...

| yoannah a răspuns:

Classic desigurlaughing

| ilie a răspuns:

Instructiv, inveti multe lucruri din domenii diferite, doresti sa aflii cat mai multe informatii si este un mijloc de-a plasa banii in investitii profitabile uneori fara sa banui valoarea unei marci.este un lucru minunat.

| jedi_7867 a răspuns:

A colectiona timbre a fost pentru mine a colectiona povesti. A colectiona vise despre cine stie ce tara indepartata sau vise despre cine stie ce eveniment. A fost si o modalitate de a interactiona, de a face parte dintr-o comunitate. A fost o modalitate de a invata sa negociez (schimburi) si sa percep diferenta de valoare.

| zuzu_1842 a răspuns:

Este un hobby dragutz....de ce nu..chiar daca e clasic...fiecare are hobby-ul lui...deci e ceva destul de ok...

| teutzyk a răspuns:

Nu colectionez timbre dar as vrea... tatal meu a colectionat ...ma fascineaza cand ii vad albumul... sunt frumoase imaginile de pe ele

| anonima_2087 a răspuns:

Mi se pare interesant sa colectionezi anumite lucruri.mai de mult si eu am colectionat timbre dar m-am lasatstraight face si mai colectionam multe lucruri cum ar fi:cutii de chibrite, ambalaje de ciocolata, cartele telefonice(din alea publice), pixuri, servetele, timbre, pene cat mai colorate si mai interesante si bani vechi.imi placea mult sa colectionez lucruri dar acum mam cam lasat de lucrurile astea si colectionez doar bani vechihee hee

| nelub4friends a răspuns:

Pe pagina mea www.nelub.ro la rubrica galerie poti sa-ti faci o parere placuta despre acest hoby
nelub4friends@yahoo.com