| Ciq a întrebat:

Daca lasi un porc de guineea in soare, va muri?

Răspuns Câştigător
| vrabiuta a răspuns:

Face insolatie si lesina sau se deshidrateaza caldura excesiva duce la moarte iar razele soarelui o sa ii arda pielea

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ai fi lăsat tu fără apă și hrană, ai muri?
Pentru ce vrei să chinuiești bietul anumăluț?
Ori îl protejezi, ori nu faci gesturi ucigătoare.
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Depinde cate grade sunt la soare poate muri sau nu.

| xpbauuxx a răspuns:

Da

| Xtadelo a răspuns:

Pune-te in locul lui...

| AnnaAnnne a răspuns:

Daca. L lasi cu cusca. N soare da, va muri caldura il cam afecteaza, daca. L lasi liber vei vedea ca el se va adaposti la umbra daca trece singur prin soare fara sa. L pui tu nu va pati nimichappy

| DedeeAndreea a răspuns:

Pai,nu chiar.Depinde de cat timp il lasi la soare. Daca sunt doar cateva clipe, nu va muri.Dar daca il lasi mult timp, este periculos, mai ales pe caldura asta.

| DedeeAndreea a răspuns:

Nu stiu.

| LostInHell55 a răspuns:

Se bronzeaza!laughing

| PookieBear a răspuns:

Pai tu ce crezi? daca te las pe tine in soarele asta ce ii acum te vei simti bine?, porcusorii de guineea sunt animale mai sensibile si trebuie ferite de ploaie, vant rece, schimbari bruste de temperatura, curent, soare etc!
Deci NU il lasa in soare daca vrei sa il mai ai!

| Ciq explică:

Calmi, eu n-am porc o.o Dar cel al unei bune prietene a murit din cauza asta, se pare sad

| voineavlad a răspuns:

DA!

| aditzubmx a răspuns:

Categoric ca va muri! Funda