| Dyva a întrebat:

Daca o sa ma duc la un liceu mai bun orcare (ex cuuza) si dupa aceea ma duc la facultatea veterinara pentru a ma face veterinara trebuie neaparat sa ma duc pe profilu bio-chimie si cred ca nici nu are acest liceu profilu daca ma duc pe profilu mate-info as putea desi nu prea vreau?

Răspuns Câştigător
| glamour a răspuns:

Pai profilul bio-chimie te-ar putea ajuta mult pentru ca ai da bacul la biologie sau chimie sau mai stiu eu cum va fi legea pe atunci, si deci nu va trebui sa inveti separat si pentru bac si pentru admitere. Mate-info este un profil destul de greu din cate am inteles iar dupa parerea mea nu merita sa il urmezi daca nu continui in domeniu, consider ca nu merita sa te chinui sa inveti atat daca nu faci ceva in domeniu apoi. Eu sunt la bio-chimie si am inteles si de la dirginta si de la altii care au terminat liceul ca este cel mai ok profil, practic inveti cam de toate si poti face multe dupa, fara sa tocesti foarte mult pentru ca mai inveti si la ore ceva. e cel mai vast profil si iti deschide multe usi nu numai cele pentru medicina.