| ElectricChapel a întrebat:

Dati-mi si mie niste sfaturi. Porcusorii de guineea sunt o alegere buna pentru a avea un animal de companie? Cum se ingrijesc ei? Dau fundita

Răspuns Câştigător
| 3ntzz a răspuns:

Da bineinteles ca sunt o alegere buna!
Si sunt foarte usor de ingrijit, cam ca si hamsterii ( eu am un hamster :X )
Problema este ca ii trebuie o cusca mai mare ca porcu' nu este tocmai mic laughing
Si sunt foarte simplu de ingrijit.
Tot ce trebuie sa faci este sa :
-le dai mancare (morcovi, varza, boabe de porumb sau mancare speciala)
-sa ii pui rumegus ca sa se poata juca si el in voie
-si sa ii cureti cusca din saptamana in saptamana.
P. S. eu ii curet hamsterului meu cusca asa repede ca face mult kakitza in ea si trebuie sa curat :p
Mult succes!

4 răspunsuri:
| tj a răspuns:

Pai eu. am avut porcusor de guineea si e f jucaush, e bine sa il ai ca te mai distrage de la activitatile zilnice si monotone ...Numai ca. trebuie sa ai si grija de el. nu e foarte greu ...in cushca lui sa fie curat odata pe saptamana de obicei duminica sa iti fie mai liber. sa ii schimbi talas/rumegush. in rest. sa ii dai sa manace si sa te joci cu el. have fun big grin

| ElectricChapel explică:

Okay...va multumesc mult pentru sfaturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt draguti dar fac multa mizerie.trebuie sa cureti mereu dupa ei ca daca nu cica se imbolnavesc

| TąNyą a răspuns:

Laurenţiu eşti total paralel cu porcuşorii straight face ei nu mănâncă PORUMB O_O şi nici mâncare specială cu tona ca hamsterii între ei 2 sunt diferenţe de la cer la pământ! varza nu e recomandată pentru că balonează şi nici seminte cu coajă nu sunt bune pentru ei straight face rumeguş?! Talaş care e mai mare pentru că le intră în fund. + că trebuie 2 porcuşori de acelaşi sex nu unul. şi marimea minimă pentru cuşca unui porcuşor este de 1m lungime şi 50 lăţime. a p. s - nu sunt uşor de îngrijit.

T.