| Plecatadeparte a întrebat:

Dati-mi va rog niste idei pentru impodobirea clasei de Craciun.Imi trebuie ceva mai original, deoarece se va face la noi in scoala un concurs de "Cea mai frumoasa clasa impodobita ". Orice idee este de folos.Multumesc!

4 răspunsuri:
| Capsuinkaadulcicaa a răspuns:

Pai, ai putea sa lipesti cu scoci la marginea fiecarei banci fulgisori de nea din hartie decupati, sau sa lipesti ghirlande in jurul bancilor, sau pe picioarele scaunelor ai putea sa rasucesti ghirlande, si ati putea impodobi si voi un bradut, si sa luati din alea cu mosc craciunde lipit pe geam si sa le lipiti in loc de geam, pe banci si sa pui pe catedra din jur imprejurul ei ghirlande. Sper ca te-am ajutathappy Multa bafta!:*

| numerandom17 a răspuns:

Pai ati putea cumpara un bradut mic artificial si sa il impodobiti; puteti agata niste ghirlande deasupra tablei sau pe langa geamuri; puteti cumpara niste abtipilduri de Craciun si sa le lipiti pe geamuri sau sa cumparati zapada artificiala si sa o puneti pe geamuri; sau daca vrei ceva original, ati putea face fiecare cate un desen care sa tina de Craciun sau chiar si colaje din hartie si sa le lipiti prin clasa, pe pereti.Cam astea sunt ideeile pe care le am, si sper sa-ti fie defolos si clasa ta sa castige premiul pentru cea mai frumoasa clasa!laughing
Si iti urez CRACIUN FERICIT! laughing:*

| CrysaCrysy a răspuns:

Buna! Poi pentru inceput lipiti-l pe Mos Craciun pe usa, geamuri, etc. Apoi decupati fulgi de nea si lipitii si pe ei. Apoi impodobiti bradul foarte frumos. Apoi puneti beteala prin clasa, faceti suporturi de lumanare din hartie daca stiti, globuri, desene, etc. Sper ca te-am ajutat. Pa pa!

| alexu1999 a răspuns:

Faceti niste figurine mai mari de 1m din polistiren ba sa fie mosu ba oameni de zapada un brad cu bleu si argintiu si rosu etc