| anonim_4396 a întrebat:

Dati-mi va rog niste site-uri cu trucuri cu carti (pentru incepatori) happy

11 răspunsuri:
| Nevermindd a răspuns:

. Cauta pe youtube "trucuri cu carti"(sunt explicate in romana): http://www.youtube.com/results?search_query=trucuri+cu+carti+explicate&aq=0 sau "tricks with playing cards": http://www.youtube.com/results?search_query=tricks+with+playing+cards+&aq=f

| Pisicuța a răspuns:

Buna!

Uite unul foarte simplu
Spui cuiva sa aleaga o carte(i le arati in coada de paun, forma)
Apoi ii spui sa o puna deasupra, tu te uiti ce carte era sub aia pe care a ales-o(fara sa vada, te uiti prima data) si apoi cauti cartea aia care ai vazut-o si cartea de inaintea ei e cartea pe care a ales-o persoana respectiva

| nsudfnaoudnaso a răspuns:

Daca ati cautat trucuri cu carti explicate in limba romana pe net ati remarcat ca nu sunt prea multe site-uri care fac asa ceva, iar daca o fac, e contra-cost. Ei, eu nu am de gand sa cer nimic pentru aceste tutoriale si explicatii pentru ca in primul rand nu sunt facute de mine, si in al doilea rand nu sunt in limba romana. Voi incerca totusi sa explic eu in mare parte despre ce este vorba pentru cei care nu stiu engleza, insa cred totusi ca filmuletele explica foarte bine cum se face fara a fi nevoie de cuvine. Cei care stiu engleza le va fi si mai usor.
Revenind, trucul de mai sus este chiar foarte simplu insa va trebui sa rupeti doua carti. Cel mai bine ar fi ca tot timpul cand doriti sa faceti astfel de trucuri sa aveti un pachet de carti normale sau macar cateva la dumneavoastra, ca sa nu rupeti din pachetul cu care veti face celelalte trucuri. Numele trucului este "No-tears Card Wrap" care s-ar traduce ceva de genul "Cartea care se intoarce fara sa se rupa". Una din carti (cea care se intoarce) va trebui indoita pe verticala si una din parti rupta pana la jumatate dupa cum arata in filmulet. Indoiti si cealalta carte, de data acesta pe orizontala dupa care introduceti prima carte in aceasta. Aveti grija insa ca atunci cand o introduceti sa indoiti si partea care este rupta pentru ca efectul sa fie remarcabil. Acum miscati cartea din interior si o sa vedeti efectul. Va trebui sa repetati de cateva ori inainte de a o face cuiva pentru ca sa nu existe greseli. Dupa ce terminati, pentru ca persoana sau persoanele care asista sa nu aibe suspiciuni, puteti rupe ambele carti de la jumatate si astfel dovezile nu vor mai exista iar trucul va fi complet. Succes si astept comentarii din partea voastra.
Citeste scuze ca nu am dat site

| nsudfnaoudnaso a răspuns:

Loati doua carti sa zicem as un as de rosu sau unu de negru tineti asul de negru in spatele celui de rosu perfect si aratati doar cartea de rosu apoi pogniti din degetele in care tineti cartile si cartea de neagra din spate va aparea in fata si cea de rosu va fi in spate de fapt cartile vor face schimb intre ele cu degetul din fata trageti cartea de rosu in jos si o aduceti in spate exact cum pogniti din degete
Folositi un pachet normal de 52 de carti pentru acest numar. Inainte de a incepe aceasta scamatorie, uitati-va repede la ultima carte din pachet. Sa zicem de exemplu, ca ultima carte este un as de inima neagra. Rasfirati cartile in evantai apoi cereti unui spectator sa aleaga o carte. Lasati-l sa o scoata din pachet si sa o memoreze. Asezati pachetul cu fata in jos pe masa si cereti spectatorului sa isi aseze cartea aleasa deasupra si sa taie pachetul. Ridicati pachetul si cautati asul de inima neagra care era la inceput la fundul pachetului. Cartea ce se afla imediat in stanga lui va fi cartea pe care spectatorul a ales-o!
Aveti nevoie de un pachet de carti de joc. Spuneti-i unui prieten sa aleaga 4 carti de acelasi fel (de exemplu 4 dame). Fara ca acesta sa vada, puneti una dintre dame deasupra cartilor. Spuneti-i prietenului sa puna una dintre cele 3 dame deasupra, una dedesubt si una pe la mijloc, unde vrea el. Luati de deasupra cate carti doriti, dar fara sa le amestecati si adaugati-le dedesubt. Spuneti-i amicului ca cele 3 dame se vor aseza singure una langa alta. Intindeti-le una dupa alta in ordinea initiala si veti observa ca cele 3 dame sunt una langa alta.
Trebuie sa iei dintr-un pachet de carti toti cei patru asi si sa ii ascunzi in buzunarul de la spate al pantalonilor. Amesteci cartile in fata publiculu. Spui ca tu poti amesteca pachetul de carti astfel incat toti cei 4 asi sa se aseza unul dupa altul. Duci cartile la spate si puii asii in pachet, deasupra. Dupa acea ceri cuiva sa extraga primele patru carti. Va gasi cei 4 asi!
Alegeti oricare 21 de carti de joc si amestecati-le foarte bine. Deschideti-le apoi ca pe un eventai, cu fata spre un prieten si rugati-l sa tina minte o carte.
Amestecati din nou si asezati-le una cate una, la rand, pe trei coloane cu fata in sus. La sfarsit intrebati-l pe acel prieten in care din acele coloane este cartea sa, fara sa v-o arate.
Puneti randul indicat de el intre celelalte 2. Fara a mai amesteca, repetati operatia de 3 ori. Aveti grija ca de fiecare data sa puneti coloana pe casre v-o indica intre celelalte doua.
Apoi, intoarceti cartile cu fata in jos si in incepeti sa numarati. Cea dea 11 carte e cea magica. ( trucul iese sigur)

| BlueHusky a răspuns:

youtube-->serch-->card tricks training

| Maiiiiia a răspuns:

Scrie si u pe google: trucuri pentru incepatorii cu cartii toate site-urile sunt bune