| TheTiger a întrebat:

Dau funda.
Salut.Am un catel, beagle. Vreau sa ii dau dentastix.Are 5 luni deja, iar pe pliculetul de la Dentastix scrie ca este recomandat peste 4 luni.
Intrebarea mea este:
Catelul este talie medie. Talia medie trebuie sa aiba intre 10-25 kg.Acum e pui, are doar 6 kg cred (sau mai putin/mai mult).Cum ar trebui sa-i dau dentastix-ul? Pentru talie medie sau talie mica? Eu stiu ca trebuie sa-i dau pentru talie medie,chiar daca inca este pui si nu are kilogramele unui adult,dar ma tot contrazic cu cineva, si as vrea sa-i arat ca am dreptate.

2 răspunsuri:
| ChrystianSandu a răspuns:

Da-i pentru talie mica, sunt putin mai moi (cei mare sunt mai puternici). Nu prea conteaza asa mult talia la acest produs, oricum iti recomand pentru talie mica momentan.

| Florin876 a răspuns:

Salut si eu am catel si are 5 kg si doar 6 luni si i dau medi de 2 luni si acu are 8 kg si nu a patit nimic daca te-am ajutat funda!