| aannoonniimmaa a întrebat:

Dau funda! Vreau sa ma duc pentru prima data la patinoar si la bowling.si nu vreau sa ma fac de ras.imi puteti spune pasii? adica atunci cand ajung la bowling de exemplu trebuie sa imi dea adidasi, sau nu stiu.si la patinoar la fel, cum e? pe ore pot sa ies cand vreau.multumesc

Răspuns Câştigător
| Sănduțța a răspuns:

Pai la bowling iti va da normal adidasi...Cind agungi la bowling, trebuie sa te apropii de fata care da adidasi. Spune-i marimea ta la pantofi si descalta-te de pantofii tai.Da-i ei pantofii tai iar ea iti va da adidasii.Te duci la o masa libera, ei bila si iti pui degetele in locul liber.Ca sa arunci bila trebuie sa te dai unpic in spate, sa alergi unpic spre locul unde trebuie aruncat bila, pina cind se incepe ringul special.Atunci calculeaza repede viteza, etc. si arunca bila.Nu e nimic daca nu nimeresti.Si eu am fost incepatoare.
La patinoar trebuie sa ai patinele tale,daca nu le ai,nu-i nimic strasnic, spune-le celor de acolo ca nu ai patine sau foloseste alt pretext, iar ei iti vor da unele noi.Le poti lua acasa daca vrei!happy Si acolo trebuie sa dai buletinul.Ei te vor intreba cam cit ai vrea sa patinezi.Le spui ca ai vrea o ora, jumate, doua etc.Nu e neaparat sa stai cit ti-ai pus in gind, poti sa te odihnesti unpic, iar daca mai vrei, te uiti dca mai ai timp si mai patinezi.Nu-i nimic daca esti incepatoare, si eu am fost odatahappyhappyhappyhappybig grinbig grinbig grinbig grin

2 răspunsuri:
| Eidriana a răspuns:

La bowling, da iti vor da ei adidasi speciali ca sa nu aluneci. Altceva nu stiu ce sa iti spun, doar sa iti pui degetele in bila cand vrei sa o arunci tongue.
La patinoar daca nu ai tu patine trebuie sa platesti si pentru inchirierea patinelor si cand mergi la standul de ridicat patinele trebuie sa iti lasi buletinul la ei. De obicei o tura dureaza cam o ora jumate (nu stiu cum e la voi), dar da poti iesi din ring oricand daca nu mai poti. Te poti si intoarce daca nu iti pierzi bonul de la intrare. Succes!

| T0miVIP a răspuns:

Nu te faci de ras cu nimica doamne... daca esti incepator atunci o sa inveti