| aburama22 a întrebat:

De ce husky e interzis in Antartica, vreau toata povestea
Dau funda

2 răspunsuri:
| Ion_Lucian_1945 a răspuns:

Http://www.9 am.ro/top/Social/279509/sunt-cei-mai-buni-prieteni-ai-omului-tot-ce-nu-stiai-despre-caini/4/Interzisi-in-Antarctica.html Funda?

| punktum a răspuns:

Primi caini in Antarctica au ajuns in secolul 17 dusi de vaporul Antarctic. Ultimi caini au fost deportati in anul 1994 conform tratatului din arctica, comform careia toti cainii importati trebuie inlaturati deoarece sunt purtatori al bolii jaba (o boala printre caini) si focile native in Antarctica riscau sa fie contaminate.