| anonim_4396 a întrebat:

DE CE NU EXISTA MANCARE DE PISICI CU GUST DE SOARECE?

Răspuns Câştigător
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

De unde stii ca nu exista? daca nu exista la noi nu inseamna ca in alte tari nu exista! si chiar ti-ar placea ca mancarea pisicii tale sa miroasa a soarece/sobolan?laughingLa cate mortaciuni se pun in mancarea de animale...soarecele mai lipsea...laughing

11 răspunsuri:
| Nicky06 a răspuns:

Oamenii nu sunt suficiet de rapizi incat sa prinda soareci si sa faca salam din ei. Ori le e greata sa nu le faca stafide in mana.

April
| April a răspuns:

Ai umor, sa stii! Cred ca meriti un premiu de originalitate pentru intrebarea asta.si eu am o pisicuta, mereu ii cumpar plicuri cu mancare si abia acum imi dau seama ca pe ambalaj scrie :cu gust de vita, de pui, de miel ba chiar si de ton dar niciodata de soarece! Cred ca intrebarea ta ar trebui transmisa celor de la whiskas! Poate chiar obtii un patent, mai stii!

pupimik
| pupimik a răspuns:

De unde stii ca nu exista?
Adica... n-ai de unde sa stii ca mancarea de pisici nu are gust de carne de soarece.Doar pisicile stiu chestia asta laughing

| scumpikxa a răspuns:

Pentru ca pisicile pring soareci ca sa se joace cu ei, nu ca sa-i manance. La fel si cu pasarile. Totusi daca le e foame, vor prefera mereu o pasare, nu un soarece. Pe soareci ii mananca numa ca n-au ce face cu ei morti si se gandesc ca daca tot au papica sub bot sa o manance.

| dalea a răspuns:

Ai gustat chiar toate felurile de mancare pentru. pisici sau numai cateva.Mai incearca totusi.

| MihaiA a răspuns:

Pentru ca nu cred ca s-au gandit astia care fac mancare de pisici sa manance soareci ca sa afle gustu` lor laughing

| jahjah a răspuns:

Pentru ca s-a dovedit ca faptul ca pisicile mananca soareci, nu inseamna ca asta le place cel mai mult...winking

| andrada005 a răspuns:

Poate ca oamenii nu au incerat sa prinda soareci...sa-i omoare si sa faca tocana din ei pentru pisici...serios acum tu ai face asa ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Soarecele proaspat"sacrificat" are miros de carne proaspata, limba nu percepe decat gustul(sarat, dulce, amar, acru) nu si mirosul. de aceea se prefera mancare cu gust de carne.soarecii sunt pentru pisici"sarace" si in general pisicilor le place sa se joace su soarecele pana il omoara nu sa il si manance

| carmen_9743 a răspuns:

Stau si ma gandesc, de ce te intereseaza, oare? eu nu m-am gandit niciodata la asa ceva!

| kysstyna a răspuns:

De ce nu exista grau de soareci cu gust de pisica?laughinglaughing