| Smiilee a întrebat:

De ce se inmoaie carapacea la testoase? Ale mele sunt micute. Ce pot face? sad Funda garantat!winking

Răspuns Câştigător
| sonya a răspuns:

Am 2 broaste testoase. Una cu tample rosii si una cu tample galbeme. Acum sunt mari, insa cat au fost mici am avut ceva probleme cu ele. In primul rand apa trebuie sa aiba o temperatura constanta, undeva la 24-28 de grade celsiu. Eu o setam undeva pe la 26. Apoi trebuie sa pastrezi apa curata, sa ai un filtru si incalzitorul. Ele cand sunt mici sunt destul de pretentioase si se imbolnavesc repede. Nu trebuie sa ia contact cu aer rece. Cu timpul li se va intari carapacea. Totusi, le poti da cu vitamina A pe carapace. O poti cumpara din farmacii. Esential este sa ai grija de ele, carapacea devine mai moale cand se imbolnaveste. Daca mai ai intrebari te rog sa imi spui si poate te mai ajut cu sfaturi. Ale mele au 3 ani si in jur de 15cm. Succes!

1 răspuns:
| FollowYourDreamss a răspuns:

Pentru ca sunt bolnave trebuie sa le duci la un veterinarsado prietena de-a mea a avut aceeasi problema.