| stanila a întrebat:

De ce se spune ca Ornitorincul este mamifer daca depune oua?

Răspuns Câştigător
| Andr3 a răspuns:

Deoarece isi hraneste puii cu lapte, are sangele cald si respira la fel ca celelalte mamfiere, atunci cand este in apa tinandu-si respiratia

5 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Isi hraneste puii cu lapte

| ombladon a răspuns:

Si balena de ce este mamifer?laughing

| stanila explică (pentru ombladon):

Balena nu face oua!tongue

| ombladon a răspuns (pentru stanila):

Oau,ma uimesti laughing ThisIsMyLive a zis ca ornitorincul este mamifer pentru ca umbla pe uscat, iar eu l-am intrebat dc balena este mamifer, ca doar umbla prin apa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca treci prin scoala, cum trece pestele prin apa. Ti se pare cunoscut fenomenul?