| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a întrebat:

De ceva vreme am un hamster micut numit Tuti.E de fapt o hamsterita. Mica mea problema este ca tot fuge din cusca.Azi sora mea a scos-o din cusca,s+a jucat cat s-a jucat cu ea apoi a lasat+o pe birou.Eu, avand bune intetii am bagat+o in cusca si am inchis-o doar putin iar doamna hamsterita a sters-o.Ce sa ma fac .....pana acum chestii de genul asta s-au mai intamplat de vreo doua ori.O data hamsterita se ascunsese initial intr+o gaura intr-o perete,apoi dupa frigider si tata a a prins-o la ora doua noaptea,dupa trei nopti de veghe.A doua oara s-a ascuns intr-un sertar,in sufragerie. Acum e de negasit! Ma fac luntre si punte sa recuperez animalutul ala dar adevarul e ca de prima oara ma apucasera ganduri negre legate de hamster:ca de pilda sa pun pe la toate gaurile otrava de soareci sau cand o gasesc sa o strang de gat sau sa o pun pe Rita sa vaneze hamsterul dar hamsterul este mai mult al surioarei mele si imi imaginez cum s-ar simţi un copil căruia îi omori animalul de companie,neavand alte animalute prin casa -dat la o parte,neluat in seama,neiubit, tolerat etc.Totusi,propuneti vreo solutie? Nu ma luati cu "iaţi altul" sau " asta e" fiindca un hamster nu este un obiect, ca sa poata fi inlocuit iar daca cu Ţuţi se intampla chestia asta aşa se va întâmpla şi cu alţi hamsteri.Am nevoie de ajutor ....are cineva ceva sugestii?

Răspuns Câştigător
| razvilol a răspuns:

Pai daca cusca are usita leagai usita cu sarma sau ceva si nu va mai iesi. Asa fac si papagali mei si i-am legat usa cu sarma si nu o mai deschid.

2 răspunsuri:
| Roxy_Roxana_1996_hxh7 a răspuns:

Cumpara o cusca diferita sa nu poata sa iasa

| G00gl3 a răspuns:

Dai mancar!