| RazvanSmile a întrebat:

De unde imi pot cumpara un caine(de rasa)? La mine in oras se organizeaza in fiecare duminica un targ (de vechituri mai mult), oare gasesc acolo?thinking

Răspuns Câştigător
| RCristofor a răspuns:

Incerca intr-un petshop (desi preturile lasa de dorit), daca nu cauta o canisa si cumperi direct de la ei, sau eventual pe internet, sunt multe persoane care are pui de catei de rasa. Sper ca ti-am fost de ajutor, funda te rog.

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
intra pe tocmai.ro si selectezi orasul tau, e cel mai indicat si eu tot de pe acest site am cumparat un pechinez
O zi frumoasa sa aihappy

| ElenaMaria003 a răspuns:

In primul rand, cainii nu sunt vechituri, deci nu se gasesc la targul de duminica.
In al doilea rand, de ce vrei neaparat un catel de rasa? Crede-ma ca la fel de iubitor este si un maidanez pe care, daca l-ai adopta pur si simplu i-ai salva poate viata...mai bine adopti un catel. Poti sa iei si unul de pe strada, ca mititei abandonati sunt, din pacate, pe toate drumurile. straight face Si vei vedea cat il vei iubi si ce fericit vei fi alaturi de el love struck.
Daca tii musai sa ai un caine de rasa, cauta pe netwinking costa destui bani...desi parerea mea e ca e foarte inuman sa dai banii pe caini...e ca si cum ti-ai vinde copilul.

| NascutSaFiuTrist a răspuns (pentru ElenaMaria003):

De unde sti ca nu gaseste omu un caine asa mai "vechi" la targul de duminica de la el din sat? Poate are noroc si gaseste unu de rasa cu mai putini kilometri la bord si cu unic proprietar si bani putini.Lasa baietu sa incerce rolling on the floor