| Lupică27 a întrebat:

Deci efectiv nu mai pot, am un caine bolnav si nimeni nu vrea sa il eutanasieze, e cardiac, are accident vascular se invarte in cerc, orb, surd, nebun, are 15 ani, ce fac? Toti spun ca atunci cand nu mai mananca e de eutansiat.
Deci acum s-a pisat in casa si am spalat a mia oara si am alunecat si am dat cu capul, cu tampla de coltul camerei si mi-am spart capul, simt ca nu mai pot, efectiv imi vine sa plang!

11 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Cum adica nimeni?
famiile, medic veterinar?
Cauta alt medic.Sora mea a avut bichon timp de aproape 17 ani.Iti dai seama ca a fost greu sa ia o decizie, dar o durea sa vada cum se chinuie.A adus medicul acasa, i-a facut injectia si asta a fost.M-am dus in dupa amiaza aia sa o vad pentru ultima data pe Lisa, am mangaiat-o, am vorbit cu ea....acum e ingropata sub un brad de aprooape un an.

| LessDrama a răspuns:

Da-i cianura

| Lupică27 explică (pentru LessDrama):

I! ti dau tie!

| LessDrama a răspuns (pentru Lupică27):

Scuze, scuze. Sincer, am avut si eu un câine tot asa bătrân si bolnav. M-am dus la eutanasiere si nici poveste, n-au vrut sa accepte, exact cum ai zis tu, decat daca sta flamand. Pana la urma, fiind vara, l-am tinut in curte si a murit singur, de bătrânețe. Mai asteapta un pic eventual

| Lupică27 explică (pentru LessDrama):

Pai tu stai la curte eu ce sa fac, il scot afara in soare?

Răspuns utilizator avertizat
| RazzMTB a răspuns:

Mare lucru sa ii bagi un cutit in gat?