| Mario157 a întrebat:

Deci eu sunt nou in ceea ce priveste domeniul audio si as vrea sa stiu cum sa leg toate componentele sistemului adica un amplificator de 2×500 doua boxe de 300 w un subwoofer de 500 un crossover si un mixer.

1 răspuns:
| Frank51 a răspuns:

Depinde de amplificator si alte chestii. Boxele le legi simplu la iesirile amplificatorului + si -, subwooferul trebuie legat la o iesire dedicata de subwoofer(daca are amplificatorul), sau poate sa fie activ(nu ai specificat). Intrarea de sunet intra in mixer(prin RCA), de aici din mixer merge intrarea de sunet si in subwoofer daca este activ. Din mixer mergi in amplificator tot cu RCA(de regula), si cam atat, cu crossover nu am lucrat.