| Pixieee a întrebat:

Deci trebuia sa iau de la o colega un catelus care inca u s-a fatat si e probabil sa nu se mai fete, as vrea nuste scuze sa-i zic ca nu mai iau catelul. M-am saturat sa tot astept si am vazut un anunt cu un amstaff si as vrea sa-l cumpar. Cei care au sa-mi spuna si mie cum e cu el, ce ii dati sa manance, daca va este greu cu el, daca trebuie neaparat sa-i pui botnita etc. A aproape ca am uitat vreau si cateva nume de catel, eu ma gandisem pentru catelusa colegei( care e de rasa pechinez, nu, nu s-a fatat) sa-i pun numele Pixie dar nu cred ca se potriveste la un amstaff, vreau cat mai multe nume si de fata si de baiat si nu vreau luate de pe net.

Răspuns Câştigător
| DamagedBoy a răspuns:

Mda, si mie imi plac foarte mult "Amstafii" si sincer e foarte usor de ingrijit. Acesti caini mananca cam ce pregateste mama bun in casa de mancare (depinde daca il ti la apartamet sau la casa). Este un caine fara prea multa blana si are nevoie de putina caldura. Am intalnit multi oameni care zic ca trebuie sa le pui botdita, FOARTE GRESIT! Botnita se pune doar daca cainele a fost legat/batut/lovit in timpul vietii, acesti caini pot fi jucausi si la varste mai indelungate. Eu iti urez succes si ai grija cum il cresti! Funda?