| selenaxXxgomez a întrebat:

E adevarat că pisicile negre aduc ghinion? Fundă
Întreb fiindcă săptămâna viitoare o sa-mi iau un pui de pisica, dar e negru. Help my!
Fundă!

Răspuns Câştigător
| Muhteşem a răspuns:

Treaba cu pisicile negre e pentru superstitiosi, mie imi plac pisicile negre, pentru ca le ies ochii in evidenta.Treaba cu superstitia este ceva stupid, pana la urma iti cumperi ce iti place si ce pisica cu ce culoare vrei chiar daca e neagra.

18 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Asta e cea mai mare tampenie...
logic ca nu!
*faci si tu ca idiotii aia de acum 300 de ani, care cum prindeau o mata neagra pe strada ii crapau capul...*

| MenInShadow a răspuns:

Daca aduceau ghinion, le omorau lumeawinking nu aduc ghinion, nu te mai lua dupa ce spune lume, superstitii... multe au fost facuti de mosi de aia la 98 de ani, senili care nu mai stiu cum ii cheamawinking
Cumpara-ti pisica cu incredere

| Doublekillll a răspuns:

Nu e adevarat, adica eu nu cred in asa cevahappy

| alexralu34 a răspuns:

Treaba cu pisicile negre e o superstitie creata de oameni la fel ca cu scara si bani de reveion ma rog, no sati aduca ghinion decat daca incurci cadeva intamplari rele cu ghinionul, si sunt multi proprietari de pisici negre care n-au mici un fel de problem mie imi trec des prin fata pisici negre cui nu-i trece macar odata o pisica neagra prin fata si nu mi s-a intamplat nimic, fiecare avem ginion si noroc in viata in masuri egale dar uneori e mai mult din una si mai putin din alta iar alteori e invers, deci nu-ti face griji si nu mai fi pacalita de unele superstiti ciar daca uneori spunem ca se adevaresc dar e nu mai soarta, sper ca ti-am fost de ajutor pa.

| Zippy a răspuns:

In evul mediu majoritatea vrajitoarelor aveau cate o pisica neagra, iar cand vedeai o pisica neagra automat era o vrajitoare prin preajma.De aia se zice ca pisicile negre aduc ghinion.Don't worry sunt doar superstitiiwinking

| Lolalol a răspuns:

Nu,pisicile in general sunt atrase de energiile negative si le absorb, se hranesc cu energie negativa.Dar asta nu inseamna ca iti aduce ghinion, din contra iti absoarbe toata energia negativa din casa.Asa ca e bine sa ai o pisica.

| BigBang a răspuns:

E doar o superstitie!
Pisicile negre sunt raritati,sunt chiar foarte frumoaste, cu blana lucioasa si din cate am observat eu pana acum, le cade mult mai putin par in comparatie cu cele de alta culoare.salut

| xCookiieMonster a răspuns:

Buna,chiar daca ai dat funda nu-mi pasa, vroiam sa iti spun ca eu am pisica neagra si nu a adus deloc ghinion ba dimpotriva.nu crede tot ce spune oameni astia de acum un secol... poti sa iti iei.nu e niciun cuvant adevarat din aceasta fraza big grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intai, help me, nu my! secondo... vorbesti serios? nu, nu aduc ghinion!

| LittleShyDevil a răspuns:

Nu este adevarat, eu nu cred in superstitii! pisicile negre sunt foarte frumoase big grin happy

| FallenDemon a răspuns:

Hey! Eu am pisica neagra de cand ma stiu happy si pot sa garantez ca mie nu mi-a adus ghinion.

| norbee1994 a răspuns:

Depinde daca crezi in asa ceva, dar se zice ca daca e atau atunci nu

| emastelista a răspuns:

Sunt prosti stai linistita

| emastelista a răspuns:

Astea sunt niste prosti stai linistita.

| alina17ilinca a răspuns:

Este o superstitie ca multe altele. Insa intr-o superstitie crezi in ala nu si pot sa spun ca in cea in care crezi se si indeplineste. De pisicile negre am auzit ca in unele regiuni spun ca sint chiar purtatore de noroc. Un lucru e cert ca pisica o sa-ti alunge energia rea din casa.

| Ana_7904 a răspuns:

Nu cred, astea-s numai niste superstitii in plus pisicile negre sunt chiar dragutewinking

| Cuppycake001 a răspuns:

Nu este deloc adevarata. Eu am avut un motanel negru si era atat de alintat si de iubarets:X...Stai linistita, sunt doar superstii:*

| popyku a răspuns:

Eu sunt teolog si iti zic ca treaba cu pisicile este o mare teapa... cu ce e vinovat animalul ala ca Dumnezeu la facut negru...