| DomnulFantastic a întrebat:

E greu de intretinut un husky?
Vreau raspunsuri de la cei care au avut!

Răspuns Câştigător
| Zorro4 a răspuns:

Persseuss ori nu a terminat propozitia, ori nu stie despre ce vorbeste.
Intr-adevar husky sunt cuminti, dar asta doar cand esti atent la ei si te joci cu ei. In secunda in care nu esti atent, distruge tot ce prinde in cale pentru a-ti atrage atentia.
In primul rand cel mai indicat este sa il lasi macar odata pe zi sa explodeze, sa spun asa. Au nevoie de miscare, si nu e indicat sa il lasi liber in casa/curte decat daca te-ai ocupat foarte autoritar de educatia lui de cand era mic ..si nici atunci nu te poti baza pe asta prea mult.
Pe al meu, un mascul de 1 si putin, am fost nevoit sa il pun intr-o cusca, fiindca distrugea tot ce era lasat la indemana: de la flori pana la matura/perne/fotolii, etc.
Nu refuza niciun tip de mancare. Dar cel mai bine e ca macar atunci cand e mic sa ii iei granule speciale si diferite mancaruri cu calciu si ce mai contin ele.
Daca vrei sa il iei pentru paza sau ceva de genu. Mai bine nu. Tot ce face e sa sara pe strain si sa incerce sa se joace cu el.

1 răspuns:
| persseuss a răspuns:

Ca la orice alt caine, trebuie sa i faci pedigriul apoi vaccinele.

euu am avut ceva asemanator cu husky si sunt foarte cuminti.