| Byencutzz a întrebat:

E greu sa ai grija de un catelsad?
+ scoala?
As vrea daca se poate un mic program cu ce trebuie facut un weekend si in timpul saptamaniihappy
daca nu stiti macar un sfat sa-mi dati
parintii mei mi-au dat de inteles ca daca ma ocup de el si am grija de el imi iau
un sfat plssad

Răspuns Câştigător
| Tonny_7334 a răspuns:

1) Trezirea ora 6 dimineata, dat de mancare la caini & pus apa!
2)6:30 -> duci cainele la plimbare ( faci o tura in jurul blocului ) il lasi sa isi face nevoile, alea alea. daca mai vrei alti catei stii ce sa faci laughing
3)Ai grija sa nu lase par(nu are cum sa nu lase, dar macar sa il aduni) sau sa nu isi faca nevoile in casa ( exista un pempers special pentru caini ) mama ta sigur se va supara tongue
4)Intre orele 19:00 - 20:00 il scoti iar afara, il lasi sa isi faca iar nevoile.
Poti sa te uiti pe net cam pe la ce ore se da de mancare la caini, de obicei ii lasi castronul cu boabe de dimineata plin.
Cam asa sa procedezi, sau daca vrei poti cand iesi pe afara sa il iei cu tine, mai ales daca mama ta iti interzice sa iesi cu un baiat ii zici ca te duci sa plimbi cainele laughing

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut unul tot in ideea asta. dar catelul pana invata sa-si faca nevoile afara le face pe unde apuca. apoi daca e mic te trezeste noaptea cu scancete. trebuie sa-l iei langa tine. daca parintii muncesc, are sai deranjeze.sotia mea era in concediu dar parca avea copil mic, eu cand dormeam ziua, daca eram de noapte, ma trezea sa ma joc cu el fiindca ceilalti erau fiecare la programul lor.biencutzz.un catel in casa e o mare responsabilitate. ei sunt jucausi, obraznicuti.trebuie sa ai timp pentru ei.nu le dai mancare si apa, si gata.gandestete bine. daca=ti ia unul te atasezi si nu mai poti sa te desparti de el. o sa fie greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...sa-i dai de mancare, sa-i pui apa.sa ai grija sa nu-si faca nevoile prin casa, sa te joci cu el etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si eu am un catel si e greu sa il ingrijesc ca am si scoala dar daca ti mult la el inima iti va da sfaturi!

| cclexa a răspuns:

Pai eu am un caine de doua luni si a trebuit sa ii fac vaccinul si veterinarul a spus ca trebuie sa stea in casa 2 luni si trebuie sa il invete 2 luni sa-si faca intr-unloc nevoile iar dupa trebuie sail scoti afara si treuie sa te trezesti la 6; 30 ca la 7 el isi face nevoile, sincera sa fiu este ff greu sa ai un caine, este foarte multa responsabilitate

| ourban a răspuns:

Nu, nu e greu.
dimineata cand te trezesti ii dai de mancare ii pui apa si il lasi afara pana ce te speli sau imbraci.-asta daca stai la curte.
si daca cumva face prin casa atunci cureti si il inveti sa faca lao anumita ora in fiecaer zi.*anumite ore.
iar perierea-depinde ce fel de caine iti iei.nu toti las apar vizibil.
iti doresc mult noroc.