| MishuCuc a întrebat:

E greu sa cresti un caine la apartament?

12 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

Depinde de rasa, dar mai bine este sa-l ti la curtewinking

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @Razvan! Dacă este un câine de talie mică, mai merge. Dar mai greu este că trebuie să-l scoți din casă atunci când ți-e lumea mai dragă (dimineața la primele ore și seara obligatoriu). Imaginează-ți plouă, ninge, e cald sau foarte frig trebuie să-l plimbi, nu mai spun de vaccinuri, vizitele la veterinar, faptul că din iarbă poate lua purici etc. Vreau să-ți spun că este o mare responsabilitate să ai grijă de un cățel.
O zi cu zâmbet să ai!

| Minnie a răspuns:

Nu, deloc. Eu am avut 17 ani un caine permanent in casa si cativa in "trecere" pentru perioade scurte si daca stii sa-l ingrijesti si o faci cu drag nu e greu deloc.

| mgtow a răspuns:

Nu dar e mai bine la casa.

| symy_1713 a răspuns:

Daca este mic si il dresezi, nu.

| Dema a răspuns:

De la inceput da dupapa aia te deprinzi.

| X a răspuns:

Da e greu in special la inceput pana sa il inveti unde sa isi faca nevoie, apoi trebuie sa il plimbi pe afara nu neaparat zilnic dar trebuie sa faci un efort mai ales daca presupun ca e mic...te va sacai toata ziua sal scoti afara si daca asta nu era de ajuns mai trebuie sa i faci si baie mereu dupa ce il aduci acasa, ma rog pentru un copil adica daca nu ai o iubita etc ti se va parea usor dar nu mult timp!

| PrecioussGirl a răspuns:

Pei cam da.
depinde si de rasa.
mai lasa par.
daca e pui mic face foarte des nevoia si bineinteles dureaza un timp pana sa se obisnuiasca sa numai faca in casa ci afara.

| Alemoni a răspuns:

Da. Iti lasa par prin toata casa, trebuie sa-l duci afara in fiecare zi. Daca vrei sa cresti un caine mai bine ar fi sa ai curte unde se poate plimbahappy

| Evelin12 a răspuns:

Pai depinde ce caine

| Danny_4065 a răspuns:

Eu am caine.Al meu este metisi pechinez(talie medie).Asta depinde de cat spatiu ai. Daca ai si balcon ar merge sa ai ceva mai mare, daca nu si un pechinez ar merge. Funda?

| lallala07 a răspuns:

Depinde de marimea lui.Dar daca iubesti animalele si ai grija de ele nu este greu