| ankadella a întrebat:

E URGENT! v-as ruga sa raspundeti cat mai repede cu putiinta!
am o catelusa bichon cu caniche pitic, neagra. are 2 luni. pe 13 iunie a cazut de la et.1 printre balustrada dar este foarte bine. problema e ca nu mai prea sta cu nimeni si nu lasa sa puna mana pe ea doar eu, mami tati si raluca[verisoara mea ]. are un comportament ciudat si plange. veterinara a spus ca e bine doar ca e din cauza cazaturii. isi va reveni?! idei plz! FUNDAAAAAAAAAAAAA

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Isi va reveni.

Are nevoie de recuperare, poate la fel ca la oameni, datorita socului.
Daca va lasa macar pe voi este de ajuns avand in vedere ce a patit. O sa isi revinahappy

Baftahappy

15 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @ankadella! Mă bucur că din punct de vedere fizic "cea mică este bine". Trebui tratată cu blândețe, afecțiune și mame, foarte mare grijă. Greșeala noastră atunci când ne luăm cățel, este că, atunci când acesta este mic, îi acordăm tot timpul nostru, stăm în permanență cu el, ne jucăm în continuu, fără se ne gândim la consecințe. Vine o vreme când nu mai poate fi cineva în permanență acasă, și atunci, cățelul suferă și își schimbă comportamentul, latră. Îți scriu toate atsea, pentru că am pățit-o și eu. Vecinii erau enervați de faptul că al meu cățel lătra toată ziua... Am început să-i acordăm mai puțină atenție, adică doar strictul necesar (plimbare, măncare, joacă cu porția). Ni se rupea sufletul, dar întro săptămână am reușit să-l dezvățăm să mai fie atat de "apucat". Sfatul este următorul: încearcă să-i fii aproape cățelușei tale, fii blândă cu ea, dar și fermă în același timp. E micuță încă și se va obișnui repede.
Să ai o zi cu zâmbet!

| ScumpikAlyssa a răspuns:

O sa-si revina, este socata din cauza cazaturii dar o sa se recupereze incet cu incetul, dar are nevoie si te tine deci ai mare grija de ea.Bafta!

| LiaYapp a răspuns:

Da...s-ar putea sa ai ba comportamentul acesta din cauza ca e speriata...o sa-si revina

| justmegirl a răspuns:

Pai daca medicu ti-a zis ca isi revina inseamna ca isi revine...incearca sa ii acorzi multa atentie si la fel si parintii tai.so hraneasca, so duca afara etc...

Succes! funda?happy

| zenbatista a răspuns:

Isi revine mai greu dar o sa isi revinawinking. cum a zis veterinarul comportamentul asta il are din cauza cazaturii si asa este.

| 女時日水한국어 a răspuns:

Cum poti sa fi asa de incompetent/a?
Incearca sa ii faci o raza ca sa nu aiba ceva de care tu sa nu iti fii da seama. happy

| ArcAnna a răspuns:

Da.ai grija de ea. ofera'i toata dragostea de care are nevoie.a trecut printr'o experienta traumatizanta

| dfcsb97 a răspuns:

Pai a ramas socata de la cazatura aia laughing dar o sa isi revina

| DerekMontayne a răspuns:

Sti se spune ca atunci cand catei simt ca trebuie sa moara se indeparteaza de cei dragi, mi s-a intamplat si e groaznic, ma gandesc ca daca la tine veterinaru a spus ca se face bine poate e alceva dar de obicei e ce am zis eu

| Anhi a răspuns:

Da, isi va reveni, dar acum e speriata, o sa fie bine, incearca si tu sa o mai imblanzesti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA nu-ti face griji mai ales ca e micuta va uita happy eu am avut rottweiler era un puisor de pisica in pom si nu mai putea cobora si plange saracuta sad si a sarit ToNy dup ea so muste de la etaju 3 pomu era chiar langa balcon si pisicuta incerca so vina pe balcon iar tony a sarit si a cazut jos pe ciment tony a murit din pacte sai fie bine acolo sus

| ankadella explică:

NU sta afara sad
musca tare rolling on the floor) chiar daca e micuta straight face
si nu prea ai cum sa te joci c eahappy

| ankadella explică:

Am facut raza mumumikwinking. sunt fata;batting eyelashes))))

| ankadella explică:

Hei dragilor. multumesc tuturor de sfaturi. sunteti minunati. Bella[catelusa mea] e super, se joaca. latra, ma prinde de manute si ma pupa. si-a revenit e totul OK. IMPERIA.dai niste sfaturi minunate. te respect. si nu numai pe tine! PE TOTI :X

| xxcatalinxx a răspuns:

Da, nu-ti fa griji pentru ca isi va reveni.ea acum este speriata, si inca traumatizata psihic de cazatura, de aceea ea are in incredere numai in cei apropiati sa o mangaie.cu timpul isi va recapata incredera, nu-i va mai fi frica si isi va reveni. sper ca te-am ajutat. fundita plss