| Șttefania a întrebat:

Este chiar atat de greu sa ti un caine in apartament?thinking

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Au și ei tabieturile lor și trebuie să te îngrijești de ei!
Pa, pa.

| glamour a răspuns:

Greu nu e, depinde si de cat spatiu are cainele si de marimea cainelui. ii trebuie miscare(depinde de rasa si de temperament), trebuie sa il perii, sa te joci cu el...

| Psihiatra a răspuns:

Da.Trebuie sa-i oferi foarte mult timp pentru joaca, altfel va fi "morocanos". Trebuie sa cureti dupa el pana invata sa`si faca nevoiel intr-un anumit loc, dar si de acolo ai de curatat; sa-i cumperi mancare optima, sa-l scoti la plimbare ca`i ploaie, ca`i vant, ca`i soare, sa-l speli, sa-l cureti, sa-l piepteni(cand i se schimba blana), sa-i umperi jucarii. Daca te gandesti bine...nu merita chiar asa de mult sa tii un caine.Nu oricine poate fi responsabil

| RainDrop a răspuns:

Da.Trebuie sa ii inveti sa faca *ahem* unde trebuie.nu este foarte bine doarece nu au spatiu destul pentru joaca, daca il tii pe balcon, nu ti-as sugera, deoarece, un caine al vecinei bunicii mele (ea sta la apartament) tinea cainele pe un scaun, si a sarit dupa un porumbel si...deci,pe scurt, e greu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este greu.Eu chiar am unu.

| cremita a răspuns:

Trebuie sa fii tot dupa curul lui.sa-l scoti afara de cateva ori pe zi (ca daca face in casa pe covor urla mama). daca e mic rontzaie tot ce prinde(mobila, papuci etc). si apai de iti mai face si pe sub dulap/pat...naspa.apartamentul e mic. lor le trebuie o curte sa alerge, sa consume energie. un apartament pentru ei e ca o cusca pentru tine.(parerea mea)

| comynaa a răspuns:

Depinde de caine,, daca iubesti si alinti cainii foarte mult eu te sfatuiesc sa adopti unul sa aiba circa 1 an 1 an jum, nici nu poti sa-ti imaginezi ce cuminti sunt si cat de mult apreciaza acest lucru.Eu am trait-o pe propia-mi piele am avut 2 catei de mici care mi-au distrus apartamentul iar la ora actuala o am pe sofie adoptata si pot sa o las si 12 ore in apartament este absolut super.