| georgi01 a întrebat:

Eu am un caine care il cheama Pufulete iar el sta la parintii tatalui meu iar tata nu este de acord ca Pufulete sa se mute la mine... Ce ar trebui sa ii spun pentru a'l convinge?

Răspuns Câştigător
| DoarOana a răspuns:

Buna Pitick,
Spune-i tatalui tau ca acel catel va fi responsabilitatea ta. Tu il vei peria, tu il vei duce la plimbare, tu ii vei curata ladita, tu il vei imbaia etc. Roaga-l macar sa incerce de dragul tau pentru o saptamana; daca nu e multumit sa il duca inapoi la parintii lui. De asemenea ar trebui sa precizezi ca Pufulete nu te va distrage de la invatatura ci te vei stradui sa iei note mai mari.
Pa, pa

1 răspuns:
| BoomBoomToxic a răspuns:

Eu incerc sa il fac pe tata sa imi ia un catelus de acum 7-8 ani laughing si tot n-am reusit