| UnicornsAreLove a întrebat:

Eu am un papagal nimfa ma puteti ajuta cu ce sa ii dau de mancare nu numai seminte lucruri de genu salata de verdeata ou fiert tare cu morcov

Răspuns Câştigător
| Locre a răspuns:

Eu am doi papagali nimfa si in afara de semintele pe care le cumpar de la petshop le tai niste bucati mai mici de fructe care incap printre gratii si ei ciugulesc de acolo.Fructe cum ar fi: bobite de struguri, mere, zeama de la portocale, tot ce ai dulce prin casa. Osul de sepie trebuie sa fie neaparat in cusca.Are mult calciu si e f bun.Mai sunt batoane cu multe seminte si vitamine prin comert pentru papagali...cam atat. Sper ca te-am ajutat.

5 răspunsuri:
| UnicornsAreLove explică:

Mersi si sa stii osul de sepie nu lipseste niciodata din cusca mea

| Locre a răspuns:

Nici la mine.big grin

| cclexa a răspuns:

Eu la ai mei le dadeam cate o feliuta de mar pe zi.si mancare de papagalibig grin

| Nimffa a răspuns:

Pai cum ai spus tu, verdeata, ou fiert morcov.
Dar ar mai fii si mar, caisa, strugure. Legume aproape orice! (am mentionat ca aproape!)

| RaduMartin a răspuns:

Coaja de mar... iami asa le dau si eu dar si cu putina pulpa. Nu prea mult ca in exces strica.