| Karina_Ina_1974 a întrebat:

Eu as vrea sa imi iau un bichon.E mai bine sa imi iau fetita sau baietel?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| fuhiulian a răspuns:

Păi dacă vrei sa faci bani mergi pe femelă.
Dacă doreşti doar ca animal de companie / monta si atat/ mergi pe baiat, e mai putin stresant.

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Majoritatea spun ca fetita deoarece face pui si ori ai mai multi ori iti faci banuti cu ei ca sunt scumpi

| lucius42 a răspuns:

Sora mea are un bichon maltez baiat de vreo 2 ani...e destul de cuminte si din ce am inteles nu e nimic complicat de intretinut si e prietenos cu toata lumea..cu tunsu stiu ca e mai complicat pentru ca trebuie sa aiba parul intr-un anumit fel sa se simta el bine...cat despre femele nu stiu sa iti spun dar oricum este o rasa prietenoasa