| Andre a întrebat:

Eu imi doresc foarte jult un catel (bichon maltese)dar parintii nu imi cumpara si zice niciodata.de ce? nu inteleg?

Răspuns Câştigător
| DoDo a răspuns:

Ei iubesc animalele si pot zice asa din cauza ca animalul tinut si in casa este chinuit,,,, ii cade parul nu cred ca vrei sa mergi cu haine pline de par pe strada sau afara 3.este o mare responsabilitate cheltuiesti multi bani vaccin=1000, mencare, deparazitare, cumparare lese haine, caciulite, ham, zgarda in caz ca se pierde cu nume si nr de tel, vecina mea are unul dar la gasit asa ca a avut noroc.asa si cu cainele meu mioritic tot a fost gasit economisesc multi bani 500de mii o lesa groasa pentru ca el are putere

4 răspunsuri:
| Lorelai a răspuns:

Poate le e teama ca vei neglija scoala sau poate ei cred ca nu e bine sa tii un catel in casa. O sa ii convingi tu pana la urma. Si eu am un bichon:X

| Andre explică:

Ba da sunt foarte resonsabila odata am mers la carrefour singura si in fiecare zi merg singur ala scoala ei zic ca cica la bloc ii chinui si ca miros urat in apartament

| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

1.Cred ca nu vor un animal in casa ca face prea mult nevoile si trebuie sa stranga.
2.mai ales ca`i cade parul' iarna nail biting sau numai stiu laughing
3.nu vor un animal pentru ca o sa-i deranjeze ff mult cand dorm. oriunde poate sa te deranjeze.
stiu cum e doar ca pe mine m`a lasat sa-mi i`au un catzelush da a fost greu.m-a pus sa-l plimb toata ziua rolling eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ai un animal de casa reprezinta o responsabilitate importanta.Trebuie sa ai grijaa de el, sa ii dai de mancare, sa il scoti afara, sa te joci cu el.Probabil ca parintii tai nu te considera destul de responsabil ca sa iti asumi aceste sarcini.Demonstreaza-le ca pot avea incredere in tine si arata-le ca esti destul de matur ca sa poti avea grija de el.