| anonim_4396 a întrebat:

Eu nu sunt de acord cu eutanasierea cainilor fiindca si ei sunt niste suflete care dupa ce ca stau pe strada si se chinuie sa supravietuieasca sunt omorati in loc sa-i duca la adaposturi. vOI CE PARERE AVETI?

Răspuns Câştigător
| fulgerul46 a răspuns:

Sunt de acord cu tine si ei au suflete si ar trebui sa fie dusi intr-un adapost in loc sa ii eutamasieze sau sai castreze si sai lase pe strada.Si oricum nimeni nu se ocupa de ei nici unu din toate ministerele nu le pasa de caini eu as vrea sa se faca un adapost pentru caini orice caini nu conteaza pot fi si mici si mari chiar si rai si la adapost sa vina oameni sa adopteze catei dar fara bani ca asa nu ar veni nimeni daca ar costa caini bani la adapot ce lear mai pasa oamenilor sar duce la targ si in alte tari sunt adaposturi de catei da la noi nu cred ca exista vrunu desi sunt de acord cu tine de a se face un adapot da presedintele nostru nici nu ii pasa de alti caini cam atat a fost sa zic mai mult nu am sa zic

10 răspunsuri:
| Cretaker a răspuns:

Sunt prea multi caini oricum LOL

http://www.youtube.com/watch?v=GmtxCi7riAI

| ΔH a răspuns:

Sper sa fi muscata de-unu sa vedem dup-aia ce parere ai.
Si in adapost, le dai tu mancare la sute de caini?
Le faci tu curatenie?
Cine plateste angajatii?

Prin eutanasiere cainii mor fara sa simta durere. Pur si simplu li se face somn si cand vor adormi, nu se vor mai trezi.
Crezi ca vor sta mai comozi ingraditi in 2 metrii patrati, cativa caini?
Evident ca vor sta inghesuiti, exista sute de caini comunitari, de ce spatiu ai nevoie sa-i tii pe toti?

Ai dreptate, caini n-au nicio vina ca sunt acolo, dar omule, sunt SUTE.
Ce faci cu toti?
Fai tu adapost de caini, ingrijeste-i tu, si da-le tu mancare, daca vrei sa ai grija de ei, si nimeni nu mai are nimic de comentat.

| Aηηy a răspuns:

Nici eu nu sunt de acord cu eutansaierea cainilor, trebuie sa facem ceva impotriva acestui lucru. thinking

| ZzDeeea a răspuns:

Nici eu nu sunt de acord cu eutanasierea cainilor. iubesc cainii; x

Eu nu stiu ce inseamna eutasanierea dar din cate am inteles face rau cainilor deci nu sunt de acord. Ei nu au nici o vina deoarece se apara atunci cand musca sau altii suntt rai din cauza stapanilor.
Dupa mine, uni caini sunnt la fel de destepti ca oamennii dar nu au cum sa arate asta deoarece nu pot vorbi ca noi sau sa faca ceva caci nu au maini. Ei incearca sa arate cat pot ca au sentimente.
Si apropo sunt de acord cu tine.

| AnaMariaG a răspuns:

Nu sunt de acord cu eutanasierea.si in legatura cu "cainii agresivi" pana nu o sa ma muste un caine nu o sa cred ca ataca asa neprovocati.poate daca se facea din timp ceva nu se mai ajungea in situatia asta. poate. oricum, pentru mine cei care omoara cainii tot criminali se numesc...asa se numeste un om care ia viata unei fiinte

| Amalia_1295 a răspuns:

Sunt de acord cu tine eu iubesc mult cainii.

| Noname1920 a răspuns:

Caini nu merita sa pateasca asta.Visul meu este ca atunci cand voi fi mare sa ma fac doctora si cu banii castigatii sa fac un adapost de caini unde voi avea grija de ei si nu ii voi eutanasia.Eu am un suflet ff mare si imi estre mila de ele.Si daca imi vei da fundita iti multumesc:* happy

| MariaMariaMaria a răspuns:

Si eu sunt de acord cu tine. o scurta intrebare : ai hamster?

| andr3y_4830 a răspuns:

Asa e, dar ce crezi ca le pasa la astia, cine se mai streseaza sa dea bani pe adaposturi de caini si alte din astea, bineinteles ca e nedrept mai ales pentru bietii caini care mor doar fiindca nu au o casa unde sa stea, probleme din astea sunt prin toata lumea si putini sunt oamenii care fac ceva in legatura cu astasad e trist dar asta e realitatea...