| bestfully a întrebat:

Eu stau la curte. Am 2 pisici si au facut amandoua o boala molipsitoare de piele. Pielea de pe cap este foarte aspra, si de pe gat la fel. Si tot timpul se scarpina, incat au rani, cu sange. Si au pe cap ca un fel de dungi. Oare este raie? Si am avut si catei(de 4 luni). Si au luat aceeasi boala. Dar din pacate au murit foarte repede. Nu stiam ca bolile de la pisici se transmit la caini. Cateii au stat ghemuiti, nu mai mancau si se scarpinau foarte des. Si au murit extrem de repede. Oare e o boala periculoasa? Sau au murit din alte cauze. Nu pot sa imi explic de ce au murit. Nu pareau sa fie bolnavi. Cu o zi inainte erau vioi si mancau normal. Si dintr-o data...

3 răspunsuri:
| Cora22 a răspuns:

Eve, ai observat cumva daca aveau purici?

De ce nu te duci la un medic veterinar? Daca vrei sa ii salvezi, au nevoie de tratament specific.

Răspuns utilizator avertizat
| Quest a răspuns:

Dar de ce nu ai apelat la un Veterinar? este cea mai buna solutie.