| YoYoXoXoXD a întrebat:

Eutanasierea câinilor vagabonzi.Pro sau contra? Aştept părerile şi argumentele voastre!

Răspuns Câştigător
| Șttefania a răspuns:

In mare parte sunt Contra. Dar sunt de acord cu eutanasierea cainilor bolnavi incurabil si celor foarte agresivi.

20 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Contra
cainii ( lupii, au fost inaintea noasta) iar daca si-ar face treaba calumea cei cu administratia( banii pentru castrare- nu banii pentru electrocasnice de ultima ora) in 10 ani, nu ar mai fi nici un caine fara stapan, dar e mai usor sa-i omori pentru sa a fura din banii cazurilor nobile, iar daca "poporul" nu ar mai arunca cainii ( de apartament, casa) in strada ( pe motiv, ca dupa ce l-au achizitionat s-au plictisist ce acel "lucru"), ar fi si mai putin caini. nu stiu daca au o vina acei catei ca "populatie" e moarta dupa banii si nu le pasa de niste animale. in concluzie pentru contra eutanasierii, iar daca oamenii nu ar mai da in acei caini vagabonti, ei nu ar mai sarii sa muste ( sunt traumatizati) dar asa e in Romania, peste tot exista centre, banii, politie pentru animale, numai noi "hai sa furam, sa ne fie nou mai bine".

| darrio2007 a răspuns:

Pro.Nu mai poti trece pe strada de ei.Indiferent daca este zi sau noapte.

| Karinakari99 a răspuns:

Proooo! De ce? Pentru ca potaile alea nesuferite ocupa tot orasul si iti este frica sa mai treci prin cartier.Mergi pe strada linistit si cand te pomenesti cu dintii cainelui in piciorul tau.Te musca mai ales daca o femela a nascut pui.Nu sunt rea,iubesc animalele, dar acestea nu-si au rostul stand pe strada,, frecand menta'' sau mai ales sa muste lumea.

| Karinakari99 a răspuns:

Care mi-a dat nefolositor si stupid?

| Holocause a răspuns:

Contra,saracutii sunt asa draguti cum sa vrei sa i eutanasiezi, eu zau ca plang daca as vedea asa ceva Salvati cateii, stop eutanasiei

| Holocause a răspuns:

Mai da cum puteti sa spuneti pro, va mananca undeva? oameni fara Dumnezeu astia care zic pro :///Bah eu am un caine cum sa i eutanasiezi ...Scz da chiar sunteti cam nesi, ganditi inainte di dupa spuneti

| ?AryS????? a răspuns:

Contra! Acele finte n-au nici-o vina! Ele n-ar fi pe strada daca cineva nu i-ar fi parasit! De ce sa omoram niste finte fara nicoi vina si inteligente? Ele parca erau cei mai buni prieteni ai omului.Acum ce? Ne omoram si prieteni, nu? Eu i-as lua la mine acasa numai ca eu stau la bloc si n-am sanse.Dar mereu cand aud chestia asta incepe sa-mi lacrimeze ochi crying ce naiba oameni astia nu mai au inima?

| ZEU93 a răspuns:

PRO,stiu ca sunt fiinte si au si ele dreptul dar majoritatea sunt agresive

| DrDeath a răspuns:

Pro

| kkkkkkkkkkkkk a răspuns:

Contra

| LonelyLoner92 a răspuns:

Nu vreau sa par un tiran fara suflet dar acesti caini vagabonzi au inceput sa umble in haita si ceea ce e cel mai rau, este ca au inceput sa atace lumea pe strada, plus faptul ca pe mine ma enerveaza la culme oamenii care tin caini vagabonzi sub balcon, si atunci cand incerci sa te apropii de scara, noaptea in special, ei pot sari sa te muste. Eu zic ca acei cainii vagabonzi fara stapani ar trebui eutanasiati.

| YoYoXoXoXD explică:

Vă mulţumesc tuturor pentru răspunsuri! :*

| Parker a răspuns:

Contra.D-zeu a lasat lucrurile exact asa cum trebuie sa fie acestea. Contra eutanasierii, contra castrarii.

| xItsMe a răspuns:

CONTRA. Clar. Nici eu nu sunt de-acord sa umble cainii vagabonzi pe strada, dar ar trebui sa-i duca alt undeva sau sa-i imblanzeasca, nu merita sa moara. Sunt si ei FIINTE, ca si NOI. Au si ei drepturi... CONTRA bine inteles. NU MERITA.

| AnamariaSiAtatFacarilor a răspuns:

Constra,am si eu caine.

| Moov a răspuns:

Si pro si contra.De ce pro? Unii sunt chiar rai si eu cum sunt mai sperioasa.ai inteles tu ideea, mi-e frica de mor cand latra la mine.De ce contra? Pentru ca animalele sunt ca viata mea, si le iubesc si mi-e mila sa vad un animal cum moare.[in afara de gaini si mai stiu eu ce alte minuni]

| ShadowAngel a răspuns:

Depinde

| Eduard11 a răspuns:

PRO! (e bine sa ai un caine sau 2 caini dar nu 500)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contra contra si iar contra.Eu iubesc animalele ca viata mea! Ele sunt viata mea!

| rall a răspuns:

Contraaaaa