| Licurici2305 a întrebat:

Funda! Cand faci martisoare sau orice alceva din tehnica Quilling cu ce dai pe ea pentru a lucii? este o solutie ca sa luceasca? funda.

Răspuns Câştigător
| Reiki a răspuns:

Eu folosesc "Lac acrilic de hoby lucios". Nu este prea scump,cantitatea este destul de mare si se intinde foarte frumos pe orice obiect quilling Este un lac transparent pe baza de apa, insolubil dupa uscare, deci da si o rezistenta in plus obiectului.

2 răspunsuri:
| ღvampireღ a răspuns:

Pentru al luci dai cu lac de unghi cu sclipici cu ce vrei u dar lac sa fie de preferat sa fie simplu. Funda?

| JaayJaay a răspuns:

Lac de obicei, cel de la Darwi se usuca destul de repede.
Mai este o varianta de spray cu lac tot pentru handmade, cred ca varianta asta din urma este mai buna pentru quilling ca nu apuca sa se inmoaie hartia.