| NattyMadda a întrebat:

Funda! hey. la sims 2 pot de exemplu daca am bagat intr-o casa fam popescu, sa o scot si sa bag familia ionescu?happy Si cum trezesc pe cineva daca sus in stanga imi arata patul cu un X roshu taiat...eu am tot dat wake up dar nu se trezeste. Si cum schimb limba? sa vorbeasca personajele in alta limba?happy Dau funda!:*

Răspuns Câştigător
| D10 a răspuns:

Pai in legatura cu mutatul familei. CAnd intrii intri in joc si esti in oras dai acolo pe famili[unde iti arat familele facute care nu au casa]si undeva in stanga jos trebuie sa fie o famile conturata si cu o sageata curbata langa ei dai pe chestia aia.si dai clik pe casa din care vrei sa scoti familia si o sa iti apara o intrebare in engleza [ te intreaba daca esti sigur ca rei sa scoti familia din casa sau ceva de genu], daca vrei sa trezesti persoana... dai acolo pe imagine ai cu X de mai multe ori iar arunci intr-un final se va trezi sau poate nu se trezeste din cauza ca e prea obosita.si cu schimbatul limbi nu situ thinking la mine e in engleza. sper ca te-am ajutat :*