| resien a întrebat:

Hamsterul meu nu se mai misca deloc, parca a incremenit. Pun mana pe el dar nu reactioneaza in niciun fel, parca e mort. Singurul semn care ma face sa cred ca nu a murit este ca respira, se vede cum se misca burta.

Răspuns Câştigător
| GabyT10 a răspuns:

Cand temperatura din camera scade destul de mult fata de normal, hamsterul crede ca vine sezonul rece si se pregateste de hibernare.Pentru a scoate animalutul din aceasta stare, trebuie sa cresti treptat temperatura din camera respectiva, iar el isi va reveni complet, in scurt timp happy. Daca temperatura in camera este ok si el nu-si revine, mergi cu el la medicul veterinar.

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Ar trebui să contactezi un veterinar prin telefon. Sunt si clinici cu program non stop disponibile.

| gelu1970 a răspuns:

Fugi repede cu el la un veterinar.
Nu mai pierde timpul.