| AnneAnnt a întrebat:

Heeeey! Am si eu o intrebare. Am parul lung pana aproape la jumatatea spatelui si breton lungimea trecuta de fata nu cu mult, cam cat degetul mic al unui copil de 12 ani ( stiu asta pentru ca am o sora mai mica de 12 ani) Intrebarea este: Cum pot sa`mi prind parul la scoala? Vreau ceva util usor de facut si elegant [bine nu chiar elegant, nu vreau sa arat ca o baba laughing ] rapid de facut si dragut...care sa le placa si baietilor. :d >:
Accept si sfaturi cu reguli pas cu pas, dar si tutoriale pe youtube sau daca aveti poze care sa explice pas cu pas ( lasati linkurile).
Multumeeesc pentru timpul acordat cititului big hug si scuve daca am facut intrebarea prea lunga.
Acord fundita! happy :* big hug

Răspuns Câştigător
| Pisicutzaaaa a răspuns:

1 - Tapeaza bretonul si prinde-l sus cu o clamita mica iti aranjezi parul si il prinzi tot in coada (sau in loc de coada poti face o coada impletita dreapta sau intr-o parte)
2 - Indreapta-te cu placa si fa o bucla din breton
3 - Impleteste-ti o coada intr-o parte, rasuceste-o si fa un coc enegant unde poti sa i pui o fundita
4 - fa-ti in fata 2 codite subtiri impletite, dule la spate si fa-ti un coc sau prinde o coada
5 - Imparte parul orizontal in 2 (prima parte mai mica), prima parte o prinzi cu un elastic, iar a 2 a poti sa o lasi asa pe spate sau sa o prinzi si pe ea cu un elastic
6 - Poti sa te impletesti spic in 2, una intr-o parte, una dreapta etc
7 - de multe ori e frumos sa iti mai lasi si parul desprins, fara nici o clamita dar frumos pieptanat si aranjat
Ti-am dat variante pentru o saptamana, dar mai uita-te si aici poate te inspiri: http://www.flu.ro/hot/impletituri-de-par/ Sper ca ti-am fost de folos
Astept fundita ta :*

4 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

La hobbies&pets?

| viotedy a răspuns:

Coada prinsa sus, e tineresc si nu te incomodeaza parul

| AnneAnnt explică (pentru viotedy):

Multumesc! Asta fac mereu! Mai astept si alte raspunsuri si apoi cad care e pentru fundita! Mersi oricum!