| DedeeAndreea a întrebat:

Heei TPU! Vreau sa imi iau o pisica, dar inca nu stiu ce rasa sa aleg. Poate sa fie orice fel de pisica.Deci,ce rase imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Bogdan1212 a răspuns:

Funda lui AlexaSasha3370

| DedeeAndreea explică (pentru Bogdan1212):

Cine esti tu sa imi spui mie cui sa dau funda? Eu dau funda raspunsului care m-a ajutat cel mai mult, nu raspunsului pe care il vrei tu.Pa pa.

12 răspunsuri:
| abydeea a răspuns:

AlexaSasha3370 are dreptate, poti salva una de pe strada. Nu conteaza rasa, daca le iubesti cu adevarat.

| alissa6 a răspuns:

Eu am o pisica brimaneza si e foarte draguta si jucausa, acum daca ar fi sa aleg mi-as lua un caine sunt mult mai loiali.Dar te sfatuiesc sa-ti iei o birmaneza sau o persana.Sunt pe net de adoptat si pisici de rasa, dar nu conteza, dupa o saptamana o sa vezi cat de mult iti iubesti pisica.Dar daca nu iti iei una de rasa peste un an o sa vrei so inlocuiesti cu una de rasa.

| DedeeAndreea explică (pentru alissa6):

Multumesc.Eu am deja o braziliana cu par scurt.O cheama Kitty, o iubesc enorm, dar mai vreau inca o pisica.Mersi de raspuns.

| Purification a răspuns:

Eu am o pisica birmaneza. Motan mai clar. Are un an si 6 luni. Rasa o alegi dupa cum vrei tu, nu trebuie sa ne ceri sfaturi. Parerea mea e ca o rasa o alegi dupa cum arata. La inteligenta nu e vorba de rasa.
Sper ca te-am ajutat. Nu prea le am cu pisicile, dar am multa experienta in caini. happy

| τττ a răspuns:

1.Birmaneza
2.Siameza(din asta am eu)
3.Charteux
4.Persana.

Daca nu-ti comvine pretul, bine inteles ca poti sa adopti una de la adapost, cum a zis @Alex.Sau,una gasita pe strada dar trebuie neaparat sa-i faci un vaccin deoarece poti lua boli.Trebuie sa porti niste manusi protectoare inainte de-ai face vaccinul. Sper sa faci alegerea potrivita!

| DedeeAndreea explică (pentru τττ):

Multumesc pentru raspuns.Mai astept si altele!

| baiatuucupizzza a răspuns:

Eu iti recomand sa iei o pisica de rasa charteux este singura rasa de pisica linistita nu face zgomot nu miauna des e super am avut si eu una in varsa de un an iar acum 4 zile mi-a omorat-o masinacryingcrying

| DedeeAndreea explică (pentru baiatuucupizzza):

Off.Imi pare foarte rau pentru tine. Sper sa treci peste, cumparandu-ti alta pisica.Multumesc pentru raspuns!

| baiatuucupizzza a răspuns:

Uneori ceea ce pare sa fie nu e ceea ce este, ci mai mult decat atat. Sper sa ai noroc de ea sa nu intre in acelasi caz cu a measadcryingcrying(((

| DedeeAndreea explică (pentru baiatuucupizzza):

Multumesc.In mod clar, pisica mea nu va avea soarta pisicii tale(cel putin, sper).

| AlexandraGabriellaLova a răspuns:

Eu iti sugerez sa adopti una de la adapost, nu neaparat de rasa, asa vei face un suflet fericit.