| anonim_4396 a întrebat:

Heeiii! Paaii mama mea a fost de acord sa-mi cumpere un animal de companie iar eu chiar nu stiu ce sa imi aleg... ce animal de casa imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| kaliseei a răspuns:

O pisicăăăăăăăăă!
Nu e mare bătaie de cap cu o pisicuță. Trebuie să aibă în permanență mâncare (care nu costă extraordinar de mult),trebuie să aibă litiera curată happy și un bol cu apă proaspătă în permanență happy
Îți recomand să îți iei o pisică de pui,pentru ca dacă o iei de pui se va atașa de tine,iar puișorii de pisică sunt și foarte jucăuși.
Pisica nu trebuie plimbată, nu trebuie tunsă, nu miroase în casă a nimic, e foarte curată, perfectă pentru o mamă care s-a lăsat convinsă mai greu happy (am experiență laughing )
Baftă! Să ai grijă ca după 6 luni să o sterilizezi happy

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| GabrielaIoana a răspuns:

Un caine e perfect.Te poti juca cu el, il poti flocosi, il poti dresa. E cel mai complex animal pe care il poti avea.

| Larisssa1 a răspuns:

Hey. Eu zic sa iti i-ei pisica big grin

| vero12 a răspuns:

Un papagal e cel mai perfect.Chiar daca stai la casa sau la apartament. Nu trebuie scos afara sa isi faca nevoile, e curat,poate invata sa vorbeasca,sa faca diverse trucuri,e jucaus,se ataseaza de stapan,daca iei pereche nu o sa iti planga la usa de singuratate ca un catelus,nu iti da batai de cap, nu sunt predispusi la foarte multe boli, sunt jucausi si inteligenti, necesita foarte putine costuri, etc, etc,
Eu iti recomand din toata inima un papagal sau doi sau cati vrei tu. Sper ca te-am ajutat! happywinking

| FataCurioasa a răspuns:

Un porcusor de Guineea!