| InnaArkane a întrebat:

Hei! Am o problema si sper sa ma ajutati.Acum cateva luni am adoptat o pisica pe gratis.Eu m-am atasat de ea dar mama nu o mai vrea pe motiv ca e "hoata" si nu mai suporta mirosul. Uneori regret ca am luat-o pentru ca multe dintre certurile mele cu mama sunt de la pisica.As duce-o inapoi dar cand ii vad fetisoara aia si ochii ma razgandesc imediat.Am fost plecata o saptamana la bunici asa ca mi-am lasat pisica la unchiul meu si vreau sa spun ca mi-a fost foarte dor de ea.Ce sa fac sama imac cu ideea ca trebuie sa renunt la ea pentru ca zice mama ca mirose urat desii sta doar la mine in camera cu usa inchisa si ii fac curat mereu iar geamurile stau deschise.Dar daca trebuie sa renunt...Ce sa fac sa ma obisnuiesc si sa uit de ea? HELP MEEE!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Du pisica la bunici si ai rezolvat problema

Răspuns utilizator avertizat
| Mokaxoxo a răspuns:

Am avut si eu problema asta.Acum 3 ani sora mea mi-a adus un motanas, dar mama nu-mi dadea voie sa-l tin in casa.Stateam toata ziua cu el afara apoi noaptea il duceam in subsol.Dar am incercat sa arat mamei ca pot avea grija de el, a fost greu, dar am reusit.Acum e mare si sunt foarte bucuroasa pentru el.

| InnaArkane explică:

Mda.bunica mea nici nu vrea sa auda de pisica.Si plus ca ei stau la curte si au si un caine care omoara serpi si arici.

| MihaiElenaP a răspuns:

Off matele astea stiu sa se faca iubite..am avut si eu una timp de 8 ani si a trebuit sa renunt la ea din simplul motiv ca renovasem apartamentul, mobila noua, covoare noi si am lu-at singura deciziia sa renunt la ea deoarece sincera sa fiu ma ca-m saturasem de atata chin(par peste tot, nisip imprastiat pe langa ladita in care facea, 100 lei pe luna mereu pe mancare, pastile sampoane)dar totusi m-am gandit si la ea fiindca o iubeam si am preferat sa o duc la bunici la curte.Si vreau sa iti zic ca este mult mai fericita acolo decat inchisa in casa.