| metrixy a întrebat:

Hei......am un caine care nu ma asculta si nu ma iubeste. ..nu este atasat de mn......eu ii dadeam sa manance din mana cat a fost bolnav... ..nu puteam sa dorm de grija ca ii se intampla ceva........imi doresc sa ma iubeasca, dar in zadar......as cam vrea sa il dau...ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| HuShEr a răspuns:

Pai mai bine sa il dai... daca zici ca nici dupa ce l-ai ingrijit nu s-a atasat de tine nu prea sunt mari sperante

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ai facut bine ca l-ai ingrijit atunci cand a fost bolnav. trebuie sa intelegi ca e un animal si tu esti uman si rationezi.
daca tu ii oferi atentia cuvenita si il tratezi bine, eu cred ca si el o sa-ti raspunda cu dragoste si afectiune.
atentia aratata unui animal nu semnifica a sta cu el cateva minute pe zi.
de asemenea, trebuie sa ii castigi increderea si sa ii arati ca inseamna mult pentru tine. daca nu l-ai avut de mic nu poti stii ce a suferit, inainte, sau daca a fost lovit si batut de vreun uman de tip "animal".
deci, ai rabdare, cainii sunt inteligenti insa de multe ori sunt retinuti in multe chestii datorita noua oamenilor ce ne credem destepti si rationali.
bafta.

| MariaMagdalena1046 a răspuns:

Depinde de cat timp il ai, trebuie sa petreci mult tip si sa te joci cu el ca sa te iubeasca, dar daca nu reusesti, il poti da altei familii care sa aiba grija de el

| JustSquirrels a răspuns:

1. Ce-s cu atatea puncte de suspensie? Serios e deranjant. :-(
2. E un caine. Poate nu te asculta pentru ca esti prea indulcent/a, sau poate pentru ca nu l-ai dresat.
3. Vina presupun ca e a ta. Spui ca i-ai dat sa manance cand era bolnav. Afara il scoti? Te joci cu el? Il recompensezi? Il alinti? Daca spui ca il iubesti atat de mult de ce vrei sa il dai? Acordai timp pentru a se atasa. Nu e chiar atat de simplu.
Sper ca te-am ajutat, daca nu asta ewinking

| Pop_Tudor_1994 a răspuns:

Daca ti a trecut prin cap sa il dai, automat nu il meriti. poti sa iti iei gandul, nu asa castigi dragostea unui caine, crezi ca e o pustoaica de 13 ani care se indragosteste peste noapte de tine? fii serios copile. habar nu ai.