| Tzygy a întrebat:

Hei salooth! Vreau sa-mi cumpar un caine! Acesta este un caine de talie-mare, Rottweiler, si vreau sa-l tzin in apartament! Cum imi fac parintzi sa accepte?! a

5 răspunsuri:
| TheBlueDragon a răspuns:

1. fa si u ochii de catelus
2. ajuta-i la treaba(ma rog, cat au)
3. spune-le ca esti responsabil, in primul rand mai muncesti prin casa

| Claudia a răspuns:

Daca ei nu vor cu niciun chip sati ia un caine mare pentru apartament, nu cred ca ai sanse :-s, incearca sa-l iei mic ( pui ) si cu timpul se vor atasa :p. Eu toate animalutele pe care le-am avutlaughing le-am luat fara sa le spun alor mei :p sau trezit cu ele in casa si pana la urma leau acceptat ( in afara de pisici ) laughing thinking xD. Ar trebui sa te arati foarte incantat de noul animal love struck gen sa fi mereu cu zambetu pe buze si alte din astea thinking sa vada cat de mult iti doresti acest caine :p

| alessia5158 a răspuns:

Parintii au intotdeauna dreptate!---*au nevoie de un stapan adult, nu un copil, fara prea multa rabdare, caci sunt caini care fac numai ce le convine *rasa Rottweiler nu se creste si nu se dreseaza intr-un apartament *recunoaste doar un singur stapan(cel care reuseste sa-l domine), ceilalti sunt doar tolerati si multe altele! Documenteaza-te intai : http://www.animale.ro/forum/showthread.php?t=33413 si cauta in librarii cartea Rottweilerul

| DrugFree a răspuns:

1. Fa cum am facut eu, Vvvvvaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa roggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggg frumosssssssssssssssssss
2.Nu incerca de prea multe ori prima varianta ca ti se incurca limba!
2. Ia un caine de la un prieten si fa-i proba cu el sa vada daca esti responsabil.
3.Frate/soro daca e primul tau caine, un rottweiler, e foarte greu cu el.
4. Daca e agitat, rottweilerul, dai sedative (asa face un prieten de-al meu )

| darrio2007 a răspuns:

Mai bine ia-ti unul mai mic.Este cam mare ptr.apartament.Si mananca si mult.